Podopieczne Grażyny Janczak i Mariusza Łyszczyńskiego pokonały w pierwszym meczu nowego sezonu II ligi kobiet MKS Karkonosze – Jelenią Górę 27-21.

Spotkanie rozpoczęło się od znakomitej gry przyjezdnych, które szybko wyszły na prowadzenie 6-1. Potem do głosu coraz częściej dochodził MKS, który mozolnie zaczął odrabiać straty i na pięć minut przed końcem pierwszej połowy doprowadził do remisu po 9. Na przerwę w minimalnie lepszej sytuacji schodziły kobierzyczanki (12-11).

Po zmianie stron drużyna gości kontrolowała w zasadzie przebieg meczu. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem na tablicy wynik 18-20, ale wówczas cztery trafienia z rzędu dołożył KPR. Ostateczny rezultat ustaliła Magdalena Leśniak, a zawodniczki z Kobierzyc odnotowały pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

W kolejnej kolejce podejmą na własnym parkiecie Polonie Kepno. Pojedynek zaplanowano na 20 października.

MKS Karkonosze – Jelenia Góra II – KPR Kobierzyce 21-27 (11-12)

MKS: Lambrinov, Szramik 2, Kuśmierz, Jesionek-Wróblewska, Jarosz 1, Jurgiewicz 3, Suropek 5, Gałuszka 3, Godyla 2, Warchoł 3, Jośko, Ziemkiewicz 2, Solarz, Podobińska
KPR: Staszewska, Kiepura – Brzoza 1, Leśniak 1, Bej 1, Drozdowska 8, Lech 6, Kluj 3, Wyszyńska, Siekańska 4, Janecka 1.