Kolejny już zespół uległ rozpędzonym kobierzyczankom. Tym razem ofiarą KPR-u II padła drużyna z Gubina, która na własnym parkiecie przegrała 27-33.

Było to spotkanie dwóch światów- lidera z zamykająca stawkę Spartą. Wynik otworzyła Dominika Janio, ale już po chwili przyjezdne zanotowały pierwszą serię trafień. Zdobyły pięć bramek z rzędu i do końca nie oddały już prowadzenia. Szczególnie widoczne w tej części były skrzydłowe – Patrycja Kozioł i Karolina Janecka, które pod koniec pierwszej połowy wpisywały się na listę strzelczyń naprzemiennie. Do przerwy 14-16.

Po zmianie stron kobierzyczanki wyraźnie odskoczyły rywalkom. Dobrze funkcjonowała współpraca z kołem, co bezlitośnie wykorzystywała Oliwia Kuriata. Sparta walczyła bardzo ambitnie, ale nie była już w stanie odwrócić losów spotkania. Na wyróżnienie zasługuje najskuteczniejsza wśród gospodyń, Sylwia Włodarczyk. Ostatecznie to KPR zdobył komplet punktów i pozostaje niepokonanym.

Podopieczne Grażyny Janczak i Mariusza Łyszczyńskiego za tydzień rozegraja ostatni w tym roku mecz, który równocześnie kończy pierwszą rundę. Będzie to wyjazdowy pojedynek z Panterami Dopiewo. Początek o godz. 17:30.

GMTS Sparta Gubin – KPR II Kobierzyce 27-33 (14-16)

Sparta: Wosik, Paszkiewicz (2), Chmurzewska (5), Adamska (2), Kokocińska, Bogdanowicz (3), Wachowicz, Krupinska, Wasiuk (2), Włodarczyk (8), Jonio (5), Dorosz (1)

KPR: Kucharska, Staszewska, Trawińska – Brzoza, Ilnicka (5), Bej, Mikoś (1), Kozioł (8), Barańska (1), Kuriata (7), Wyszyńska (1), Siekańska (3), Janecka (7).