Pierwsza runda PGNiG Superligi Kobiet już za nami, ale to nie znaczy, że rozstajemy się z piłką ręczną. Wciąż możemy liczyć na emocje związane z występami młodzieżowych zespołów KPR-u.

Jako pierwsze na parkiet wybiegną podopieczne Martyny Michalak. Dziewczynki rozegrają w Legnicy drugi w tym sezonie turniej w ramach Dolnośląskiej Ligi. Na początek zmierzą się z Jedynką Ziębice. Zespół ten, podobnie jak kobierzyczanki, nie zdobył jeszcze punktów i wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo. Drugie spotkanie będzie rewanżem za mecz w październiku. Wówczas lepsze okazały się zawodniczki ze Świebodzic, wygrywając z KPR-em 29-4. Obecnie są liderem rozgrywek.

Najskuteczniejsze wśród kobierzyczanek są Julia Mencel, Weronika Węgłowska oraz Ewelina Zadranowicz.

sobota, 17 listopada, godz. 11

Miejska Hala Sportowa ul. Złotoryjska 144 w Legnicy

1. KPR Kobierzyce – UKS Jedynka Ziębice

2. KPR Kobierzyce – MKS Victoria Świebodzice

 

Do ciekawego starcia dojdzie także w piątej kolejce grupy wielkopolskiej II ligi kobiet. Kobierzyczanki zmierzą się w wyjazdowym meczu z drużyną ze Świebodzina.

Gospodynie plasują się tuż za podium. Dotychczas miały zmienne szczęście i wygrały połowę z czterech spotkań. W poprzedniej kolejce przegrały z rezerwami Energi Koszalin 29-27. Skrzydłowa drużyny ze Świebodzina jest wiceliderką klasyfikacji strzelczyń, często trafiają także Karolina Mrozowicz i Anna Staruszkiewicz.

Podopieczne Grażyny Janczak i Mariusza Łyszczyńskiego są obecnie samodzielnym liderem rozgrywek i jedyną wciąż niepokonaną drużyną. W sobotę rozegrały słaby mecz, ale mimo tego wygrały w dolnośląskich derbach z Victorią Świebodzice 37-30. W ofensywie doskonale radzą sobie Paulina Ilnicka, Patrycja Kozioł oraz Wiktoria Drozdowska.

KPR II chce podtrzymać zwycięską passę i zdobyć kolejne punkty w Świebodzinie. Początek spotkani o godz. 18. Trzymajcie kciuki!

sobota, 17 listopada, godz. 18

MUKS Lider Świebodzin – KPR Kobierzyce

Miejska Hala Sportowa ul. Zachodnia 74 w Świebodzinie

Rusza także druga runda Dolnośląskiej Ligi Młodziczek, którą rozpocznie bratobójczy pojedynek między KPR-ami – sekcja z Wysokiej zmierzy się z sekcją z Kobierzyc.

Podopieczne Moniki Wilczyńskiej zamykają ligową stawkę. Do tej pory nie odniosły ligowego zwycięstwa, ale trudno nie zauważyć, że czują się na boisku coraz pewniej. Liderką drużyny jest Carla Capote- Światłowska.

Naprzeciw staną zawodniczki prowadzone przez Beatę Skalską. Zdobyły trzy punkty, co pozwoliło się im uplasować na piątej pozycji. Drugie miejsce w klasyfikacji strzelczyć zajmuje Nikola Wronkowska, dwustasta jest Kalina Smoleń.

W pierwszej rundzie górą był KPR I, który wygrał 28-8. Jak będzie tym razem? Sprawdźcie sami – zapraszamy na mecz!

KPR Kobierzyce II – KPR Kobierzyce I

wtorek, 20 listopada, godz. 18:30

Hala Sportowa im. A. Wójcika ul. Dębowa 20 w Kobierzycach

Wyniki wszystkich spotkań znajdziecie na naszym profilu na facebooku: https://pl-pl.facebook.com/kprkobierzyce.