Przed nami kolejny weekend z piłka ręczną na pierwszym planie. Oprócz Mistrzostw Europy kobiet, które rozpoczęły się w czwartek we Francji, emocji dostarczą także występy naszej młodzieży.

W 7. kolejce Dolnośląskiej Ligi Młodziczek do Kobierzyc przyjedzie MKS Zagłębie Lubin. Miedziowe mają identyczny dorobek punktowy jak gospodynie – dotychczas wygrały dwa spotkania, dwukrotnie odgrywając Trójkolorowe. Zajmują czwartą pozycję, a ewentualną wygraną może dać im awans. Tydzień temu przegrały z KPR-em Jelenia Góra 18-13. Najskuteczniejszymi zawodniczkami Zagłębia są Weronika Chudek, Emilia Godzic i Oliwia Andruszojć.

Kobierzyczanki są w tabeli przedostatnie. Poprzednio wygrały bratobójczy pojedynek z KPR-em II 25-4. Wiodącymi zawodniczkami są Nikola Wronkowska, Kalina Smoleń oraz Maja Ligas.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami lepsze okazały się lubinianki. Podopieczne Beaty Skalskiej stają więc przed szansą na rewanż, ale to trudne zadanie. Czy im się uda? Odpowiedź poznamy już w sobotę.

KPR Kobierzyce I – MKS Zagłębie Lubin
sobota, 1 grudnia, godz. 18
Hala Sportowa przy ul. Dębowej 20 w Kobierzycach

Dzień później na parkiet wybiegną szczypiornistki Moniki Wilczyńskiej. Ich rywalem będzie Włókniarz Mirsk.

MKS plasuje się obecnie na najniższym stopniu ligowego podium. W poprzedniej kolejce uległy liderowi tabeli, Dziewiątce Legnica 34-12 i tracą do drugiego KPR-u Jelenia Góra sześć punktów. Najwięcej bramek dla Włókniarza zdobywają Gabriela Leśniańska, Weronika Poznańska oraz Bona Lewkowicz.

Kobierzyczanki zamykają ligową stawkę. Wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Tydzień temu przegrały na własnym parkiecie  z KPR-em I. Najskuteczniejsze są Karla Capote-Światłowska, Zuzanna Rączka i Maja Gustafiak.

Mecz zostanie rozegrany w Wysokiej.

KPR Kobierzyce II Wysoka – MKS „3KF Włókniarz” Mirsk
niedziela, 2 grudnia, godz. 12
Hala Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wysokiej
ul. Chabrowa 99