W ubiegły weekend w PGNiG Superlidze rozpoczęła się IV runda rywalizacji. KPR rozpoczął od rewanżu z MKS Olimpią-Beskid Nowy Sącz. Mimo pewnego zwycięstwa w poprzednim spotkaniu, tym razem musiał uznać wyższość rywalek.
Za sprawą bramki Anny Mączki kobierzyczanki prowadziły po dziesięciu minutach już 6:2. Olimpia zaczęła odrabiać straty. Twarda obrona i skuteczne interwencje bramkarki pozwoliły Góralkom doprowadzić do remisu po niecałym kwadransie. Trzy razy z rzędu do bramki trafiła Agnieszka Leśniak, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:9 dla gospodyń.
Druga część spotkania to systematyczne powiększanie przewagi przez Olimpię, która prowadziła już 18:12.
KPR odpowiadał bramkami Kingi Jakubowskiej i Julii Walczak- ta pierwsza zdobyła ich w końcówce dwie, druga cztery. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły 23-18.
KPR wciąż zajmuje trzecią pozycję w grupie spadkowej, mając dwa punkty przewagi nad ekipą z Kościerzyny.
Kobierzyczanki rozegrają kolejne spotkanie we własnej hali, 3 maja o godzinie 20. Serdecznie zapraszamy!
MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – KPR Kobierzyce 23-18 (10-9)
W bramce: Magdalena Słota, Katarzyna Demiańczuk
W polu: Kinga Jakubowska (2), Beata Skalska (1), Anna Mączka (4), Paulina Wojda, Elżbieta Wesołowska (2), Amanda Łuczkowska, Monika Kaźmierska (1), Marta Łyszczyk, Barbara Szymańska, Oliwia Bartkowska, Dominika Daszkiewicz, Magdalena Sobczyk, Julia Walczak (7), Martyna Michalak (1)
Olimpia-Beskid: Aleksandra Sach, Karolina Szczurek – Karolina Płachta (3), Agnieszka Leśniak (10), Barbara Choromańska, Angelika Luberecka, Kamila Dzidek (1), Anna Pinda (5), Agnieszka Wielocha, Tamara Smbatian (4), Wiktoria Kostuch, Oliwia Nosal