W osiemnastej serii spotkań KPR Kobierzyce zmierzył się na wyjeździe z MKS-em Piotrcovią. Podopieczne Edyty Majdzińskiej były faworytem i kontrolowały przebieg spotkania praktycznie od początku, ostatnie wygrywając 36-27.

Niedawny pojedynek obu drużyn w 1/8 finału był bardzo wyrównany. Tym razem kobierzyczanki podeszły do meczu dużo bardziej skoncentrowane. Gospodynie miały problem z rozmontowaniem obrony, a nawet jeśli im się to udawało, natrafiały na skuteczną tego dnia Monikę Ciesiółkę. Głównie za jej sprawą i bezbłędnej w ofensywie Julii Walczak KPR zanotował czterobramkową serię, wychodząc na prowadzenie 7-12. Wynik starała się podreperować jeszcze najskuteczniejsza w szeregach Piotrcovii Vladislava Belmas. Ostatecznie pierwsza część zakończyła się rezultatem 8-12.

Druga połowa to dalsza dobra gra Kobierek. Zawodniczki Edyty Majdzińskiej często współpracowały z obrotowymi, co kończyło się bramkami m.in. Martyny Michalak czy rzutami karnymi wykorzystywanymi przez Monikę Koprowską. W pewnym momencie przewaga wzrosła nawet do dziesięciu trafień, jednak po sześćdziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 27-36.

Trzy punkty zdobyte w Piotrkowie i porażka Energii pozwoliły zbliżyć się kobierzyczankom do podium, Ich strata wynosi obecnie pięć punktów. W kolejnej kolejce zmierzą się z Mistrzyniami Polski, Perłą Lublin. Początek sobotniego spotkania o godz. 17 – zapraszamy!

MKS Piotrcovia Piotrków TrybunalskiKPR Kobierzyce 27:36 (12:16)

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt, Kolasińska – Belmas 7, Ivanović 4, Ciura 3, Klonowska 3, Senderkiewicz 3, Cygan 2, Despodovska 2, Wasilewska 2, Zaleśny 1/1, Gajewska, Małecka.
Kane: 2/3

KPR Gminy Kobierzyce: Ciesiółka, Lis – Walczak 7, Jakubowska 5/2, Koprowska 5/4, Skalska 5, Wiertelak 4, Dąbrowska 3, Wesołowska 3, Kucharska 2, Michalak 2, Kaźmierska, Kozioł.