Przed szczypiornistkami z Kobierzyc trudne zadanie. W najbliższy weekend rozegrają spotkanie z chyba najbardziej niewygodnym dla siebie przeciwnikiem, czyli MKS-em Piotrcovią.

Drużyna gospodyń ma na swoim koncie osiemnaście punktów i jest obecnie siódmą siłą ligi. Trudno powiedzieć, w jakiej są formie są zawodniczki Andrzeja Bystrama. Ostatnimi czasy regularnie punktowały – najpierw sensacyjnie pokonały po rzutach karnych Energę, później w ten sam sposób uległy Koronie Handball Kielce, a tydzień temu zostały rozgromione przez aktualne Mistrzynie Polski 35-19.

Klub poinformował niedawno w swoich mediach społecznościowych o przerwie od gry Agaty Wypych oraz Moniki Koprowskiej, które spodziewają się dzieci. Do zespołu dołączyła jednak Kinga Gutkowska – szczypiornistka występująca na początku sezonu w Gdyni, następnie w Kościerzynie – spore wzmocnienie. W kwestii zdobywania bramek należy wyróżnić Żanetę Senderkiewicz, Zoricę Despodovską oraz Patrycję Ciurę.

Kobierki nie są w najlepszych nastrojach. Zawodniczki Edyty Majdzińskiej przegrały w siedemnastej kolejce z trzecim w tabeli Koszalinem i straciły bezpośredni kontakt z czołówką. Do podium tracą obecnie osiem punktów i zdecydowanie nie biorą porażki pod uwagę. W ostatnim meczu w bramce kobierzyczanek zadebiutowała Marcelina Lis, która dotychczas reprezentowała barwy Chojeńskiego Klubu Sportowego. Pod nieobecność Ani Mączki najskuteczniejsze są Mariola Wiertelak, Kinga Jakubowska oraz Beata Skalska.

Obie drużyny mierzyły się w tym sezonie już dwukrotnie – dwa razy górą był KPR. W pierwszej kolejce zwyciężył 30-23. Dokładnie miesiąc temu wyeliminował Piotrcovię w 1/8 Pucharu Polski, wygrywając po bardzo zaciętym pojedynku 30-26.

 

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – KPR Kobierzyce

sobota, 16 lutego, godz. 17

Hala Relax, al.3-go Maja 6b Piotrków Tryb.

Pozostałe spotkania:

  1. Korona Handball Kielce – MKS Perła Lublin
  2. Energa AZS Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin
  3. UKS PCM Kościerzyna – KPR Jelenia Góra
  4. KPR Ruch Chorzów – SPR Pogoń Szczecin