Z powodu Świąt Wielkanocnych 25 kolejkę PGNiG Superligi Kobiet rozegrano w środę, 12 kwietnia. KPR podejmował na własnym parkiecie MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski. W dwóch poprzednich spotkaniach tych drużyn, dwukrotnie lepsze okazały się zawodniczki z łódzkiego.

Od pierwszych minut widać było, że spotkanie będzie niezwykle zacięte. KPR po rzucie Moniki Kaźmierskiej prowadził 3:1, ale wtedy cztery bramki z rzędu zdobyły przyjezdne. Po kwadransie i bramce Dominiki Daszkiewicz na tablicy widniał remis po 7. Za sprawą doskonale spisującej się w całym meczu Andeli Ivanović, Piotrcovia odskoczyła nam na kilka trafień, ale przed przerwą kobierzyczankom udało się zmniejszyć straty. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 15:16.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej zaczęły zawodniczki Piotrcovii. Mimo kilku dobrych interwencji Magdaleny Słoty, powiększyły swoją przewagę do sześciu trafień.  Było to najwyższe prowadzenie w całym spotkaniu. KPR cały czas usiłował zmiejszyć dystans do przeciwniczek, ale było to bardzo trudne zadanie. W szeregach gospodyń bardzo dobry mecz rozegrała Grażyna Janczak- kończyła indywidualne akcje, a także miała sporo asyst. Przez ostatni kwadrans zdobywała bramki naprzemiennie z Anną Mączką. W końcówce spotkania pierwsze trafienie w Superlidze zanotowała Zuzanna Mazguła.

Piotrcovia wygrała 29:26 i dzięki zdobytym punktom wyprzedziła nas w tabeli. Siedem meczów przed końcem rozgrywek zajmujemy dziewiątą pozycję.

W następnej kolejce zmierzymy się we własnej z Kościerzyną. Zapraszamy 22 kwietnia na godzinę 17.

KPR Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26-29 (15-16)

W bramce: Magdalena Słota, Katarzyna Demiańczuk

W polu: Kinga Jakubowska (1), Anna Mączka (6), Grażyna Janczka (6), Elżbieta Wesołowska (2), Monika Kaźmierska (2), Barbara Szymańska (2), Jagoda Linkowska, Zuzanna Mazguła (1), Dominika Daszkiewicz (1), Magdalena Sobczyk, Julia Walczak (2), Martyna Michalak (3).

Piotrcovia: Katarzyna Sobińska, Aleksandra Kucharska (1), Katarzyna Matyja, Sylwia Klonowska, Monika Kopertowska (3), Paulina Marszałek (1), Agata Wypych (6), Daria Opelt, Anna Szafnicka (1), Andela Ivanović (8), Agnieszka Jałoszewska (1), Vladislava Belmas (1), Zorica Despodovska (3), Karolina Sarnecka, Aleksandra Dronzikowska (4).