W 19 kolejce PGNiG Superligi Kobiet podopieczne Trenera Tomasza Folgi udały się na mecz do Piotrkowa Trybunalskiego. Po niezwykle emocjonującej walce uległy Piotrcovii 29:28.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando KPR-u. Wynik otworzyła Beata Skalska, zdobywając bramkę z drugiej lini. Kilka razy trafiła także Anna Mączka. W szeregach przeciwniczek doskonale spisywała się Aleksandra Kucharska oraz Agata Wypych, za sprawą której Piotrcovia wyszła na prowadzenie w 24 minucie. W końcówce to my zdobyłyśmy trzy bramki z rzędu. Po pierwszej połowie było 13:15.

Gospodynie po zmianie stron błyskawicznie rzuciły się do odrabiania strat. Z powodu urazu boisko opuściła na chwilę Mączka. Wówczas ekipie z Piotrkowa, mimo osłabienia, udało się wyjść na trzybramkowe prowadzenie. W ostatniej minucie spotkania Martyna Michalak doprowadziła do wyrównania, jednak na trzy sekundy przed końcem potężny rzut z dziewiątego metra oddała Monika Kopertowska i…trafiła. Piotrcovia zwyciężyła mecz 29:28. Dzięki tej wygranej, MKS zrównał się z nami dorobkiem punktowym.

Serdecznie dziękujemy Kibicom, którzy świetnie pomagali nam swoim dopingiem. Jesteście niezastąpieni!

W sobotę, 4 marca, rozegramy kolejne spotkanie o punkty. Czeka nas bardzo ciężki bój w derbowym pojedynku z KPR-em Jelenia Góra. Początek o 17- zapraszamy!