Podopieczne Edyty Majdzińskiej mają za sobą pierwszy sprawdzian. Na początek zmierzyły się w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszym MKS-em. Sparing zakończył się zwycięstwem KPR-u 32-24 (16-13).

Kobierzyczanki zaczęły, co prawda, nieskutecznie, ale z każdą minutą ich gra wyglądała lepiej. Dobra postawa w defensywie i interwencje młodej bramkarki, Basi Zimy, sprawiły, że zaczęły budować przewagę. Po niecałym kwadransie prowadziły już 9-4. Mimo sporej rotacji składem, druga część spotkania była pod kontrolą. Występ do udanych mogą zaliczyć szczególnie nowe zawodniczki – m.in. Karolina Wicik i Zorica Despodovska, która jeszcze w poprzednim sezonie reprezentowała barwy Piotrcovii.

  • Jestem bardzo zadowolona z gry w obronie. Uważam, że te elementy, te założenia, które ćwiczymy od początku sezonu wyszły naprawdę fajnie. Do tego udany debiut Basi w bramce i myślę, że ogólnie można sparing zaliczyć do pozytywnych. Wszystkie zawodniczki pograły. Grałyśmy jeszcze w niepełnym składzie, bez kilku dziewczyn kontuzjowanych, tak że trzeba być zadowolonym – powiedziała szkoleniowiec kobierzyczanek.

Teraz zespół uda się na tygodniowy obóz w Wojanowie, w czasie którego rozegra kolejne dwa mecze kontrolne – z drużyną z zaplecza Superligi, Karkonosze Jelenia Góra oraz drugoligowym, niemieckim HC Rödertal.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Kobierzyce 24-32 (13-16)

MKS: Kolasińska, Opelt, Sarnecka – Joia 1, Klonowska, Senderkiewicz 4, Oreszczuk 3, Dorsz 1, Sobecka 2, Małecka 2, Macedo 4, Belmas 2, Lewandowska 2, Ciura 3

KPR: Zima – Jakubowska 3, Kucharska, Ilnicka, Wicik 5, Walczak, Michalak 3, Mazurkiewicz 2, Despodovska 6, Koprowska 1, Janas 5, Wesołowska 2, Tomczyk 4, Ivanovic 1.