Magda Słota show!

W 16 kolejce PGNiG Superligi Kobiet KPR podejmował MKS Olimpię Beskid Nowy Sącz. W pierwszej kolejce udało nam się pokonać tę drużynę, dlatego dziś cała hala liczyła na zwycięstwo. Pierwsze u siebie. Mimo ogromnej presji, ciążącej na naszych zawodniczkach, podeszły do tego meczu spokojnie.

Zaczeliśmy lepiej, po niedługim czasie prowadząc już 3:0.  Potem bramki zaczęły zdobywać także przeciwniczki. Po kwadransie na tablicy widniał wynik 5:4. Dzięki bardzo dobrej grze obu bramkarek i mozolnie budow

anym atakom, kibice nie oglądali zbyt wielu trafień. Najpierw karnego obroniła Katarzyna Demiańczuk, później do bramki nie trafiła Anna Mączka. Oba zespoły szły łeb w łeb, ale na trybunach cały czas słychać było okrzyki na cześć Magdaleny Słoty. Nie bez powodu – nasza zawodniczka zaczarowała bramkę, broniła rzuty z szóstego metra, dobitki, a także sytuacje sam na sam. Na skutek tego Olimpia wyszła na prowadzenie dopiero w trzydziestej minucie. Wówczas po szybkim wznowieniu na listę strzelczyń wpisała się Paulina Wojda. Pierwsza połowa zakończyła się remisem po 9.

W drugiej  części spotkania na boisku pojawiła się debiutująca na parkietach Superligi siedemnastoletnia Kinga Jakubowska oraz wracająca po długiej przerwie, Grażyna Janczak. W 47 minucie, przy podwójnym osłabieniu przeciwnika, udało nam się wyjść na czterobramkową przewagę. O czas poprosiła Trenerka gości. Dało to rezultat, gdyż straciliśmy dwie bramki i rywalki wciąż mogły myśleć o zwycięstwie. Jednak wtedy mądrze grę zwolniła Ania Mączka, a Beata Skalska podwyższyła wynik. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem, 22:18.

Brawa za zaangażowanie, poświęcenie i przemyślane zagrania należą się całej drużynie, ale niekwestionowaną bohaterką dzisiejszego pojedynku była Magdalena Słota, broniąca z ponad pięćdziesięcioprocentową skutecznością!

Bardzo dziękujemy za Waszą obecność i doping! Byliście niesamowici!

KPR Kobierzyce – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 22:18 (9:9)