W dziesiątej kolejce PGNiG Superligi kobiet stanęły naprzeciwko siebie dwa zespoły z ambicjami wejścia do pierwszej szóstki – KPR Kobierzyce oraz MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Kobierzyczanki nie pokonały drużyny z łódzkiego w ligowych spotkaniach ani razu…aż do dziś.

Wynik otworzyła Despodovska, pokonując z siódmego metra Słotę, ale równie szybko z rzutu karnego odpowiedziała Anna Mączka. Obie drużyny szły cios za cios, bramki padały często. Walka była bardzo wyrówana, po stronie gospodyń skuteczna była Skalska i Charzyńska, wśród przyjezdnych Matyja. Przy stanie 13:14 o czas poprosiła Edyta Majdzińska. Wskazówki pomogły kobierzyczankom wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Jednak swoje piąte trafienie odnotowała wówczas Kopertowska i po trzydziestu minutach na tablicy widniał remis.

Po zmianie stron obraz gry gospodyń zmienił się. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy rzut karny obroniła Magdalena Słota, co dało impuls do dalszej walki KPR-owi. Kobierzyczanki przejęły inicjatywę. Zdecydowanie poprawiły swoją grę w obronie i mądrzej rozgrywały akcje ofensywne. Między słupkami rządziła Monika Ciesiółka – jej interwencje przez ponad dziesięć minut nie pozwoliły zdobyć bramki piotrkowiankom. Po trafieniu Marty Dąbrowskiej na kwadrans przed końcem, KPR prowadził już czterema trafieniami. Potem na listę strzelczyń wspisała się jeszcze Jakubowska i będąca w dobrej dyspozycji Wiertelak. W ciągu dwóch ostatnich minut trzy bramki z rzędu zdobyła Piotrcovia, ale to zespół z Dolnego Śląska może dopisać na swoje konto trzy punkty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 29-24.

MVP spotkania została Monika Ciesiółka.

Dziękujemy serdecznie Klubowi Kibica za niesamowity doping! To nasze wspólne zwycięstwo! Dziękujemy także wszystkim zebranym w hali – odnotowaliśmy rekord frekwencji! 600 osób robi wrażenie.

Dzięki zdobytym punktom i wysokiej przegranej KPR-u Jelenia Góra (15-46) w dolnośląskich derbach, kobierzyczanki awansowały na ósmą pozycję w tabeli. W kolejnym spotkaniu podejmą we własnej hali Mistrza Polski, czyli Vistal Gdynia. Mecz zostanie rozegrany 15 listopada o godz. 19. Serdecznie zapraszamy!

KPR Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29-24 (15-15)

KPR: Ciesiółka, Słota; Jakubowska (4), Skalska (5), Mączka (7), Janczak, Wesołowska (2), Kaźmierska, Wiertelak (7), Charzyńska (2), Walczak, Dąbrowska (2)

Karne: 4/5

MKS: Opelt, Sarnecka; Kucharska (1), Matyja (2), Klonowska (1), Kopertowska (7), Marszałek (3), Wypych (3), Wasilewska, Cygan (1), Ivanovic, Belmas (1), Despodovska (4), Wyrzykowska (1)