Rozgrywane awansem spotkanie z 25. kolejki pomiędzy Pogonią a Zagłębiem sporo namieszało w tabeli grupy mistrzowskiej. Dzięki zwycięstwu szczecinianki wskoczyły na piąte miejsce, a Miedziowe nie odzyskały przewagi nad obecnymi Mistrzyniami. W sobotę rozstrzygnie się także kwestia czwartego miejsca – KPR Kobierzyce zagra w Elblągu ze Startem.

Drużyna pod wodzą Edyty Majdzińskiej ugrała w ubiegły weekend dwa punkty w Szczecinie. Kobierzyczanki zagrały dobry mecz, doprowadziły do remisu w ostatnich sekundach, a następnie okazały się lepsze na siódmym metrze. Tym samym zbliżyły się do najniższego stopnia podium, do którego tracą już tylko osiem punktów. Wygrana i ewentualna porażka Koszalina sprawi, że dystans ten jeszcze się zmniejszy. Problemem KPR-u są nieustająco kontuzje. Trójkolorowe znów zagrają bez Mączki, Mokrzki i Słoty.

Gospodynie obecnie zajmują szóstą pozycję, tracąc do najbliższych rywalem trzy punkty. W poprzedniej kolejce postawiły trudne warunki w Lubinie. O rezultacie tego pojedynku zadecydowały rzuty karne, które elblążanki przegrały 4-5. Znakomity występ zanotowała wówczas liderka zespołu, Patrycja Świerżewska. Bardzo skuteczne są również Justyna Świerczek i Magda Balsam.

W tym sezonie bilans wynosi 1-1. KPR wygrał w pierwszej rundzie 23-21, Start zrewanżował się zwycięstwem 28-25. Ambicje i wola walki zawodniczek obu drużyn gwarantują nam emocje.

Spotkanie można będzie obejrzeć na kanale YouTube EKS-u ; https://www.youtube.com/user/pitbullqwerty.

EKS Start Elbląg – KPR Kobierzyce

sobota, 6 kwietnia, godz. 17

Hala MOSiR al. Grunwaldzka 135

Pozostałe spotkania:

  1. MKS Perła Lublin – SPR Pogoń Szczecin
  2. Metraco Zagłębie Lubin – Energa AZS Koszalin