Znakomita reklama szczypiorniaka w Kobierzycach – pojedynek pomiędzy miejscowym KPR-em a Pogonią Szczecin dostarczył kibicom niesamowitych emocji. Ostatecznie gospodynie odniosły pierwsze zwycięstwo w ostatniej rundzie i utrzymały się na piątej pozycji.

Od samego początku doskonale spisywała się Monika Ciesiółka. I nie ma w tym stwierdzeniu ani grama przesady – bramkarka kobierzyczanek w ciągu siedmiu minut obroniła aż trzy rzuty karne, przyczyniając się do objęcia przez swój zespół prowadzenia. Pogoń jednak szybko odnalazła się w sytuacji i doprowadziła do wyrównania 5-5 w 12. minucie. Był to ostatni remis niedzielnego spotkania. W ataku celnymi rzutami z drugiej linii popisywała się Marta Dąbrowska, a Mariola Wiertelak była nie do zatrzymania w kontratakach. Do przerwy 15-10.

Pięciobramkowa zaliczka z pierwszej połowy nie dała wcale KPR-owi łatwych punktów. W niedługim czasie straty zmniejszyła najskuteczniejsza w ekipie z Grodu Gryfa, Ivana Dezic. Cztery razy trafiły potem podopieczne Edyty Majdzińskiej, a zaraz potem pięciokrotnie, m.in. dzięki podwójnemu osłabieniu gospodyń,  na listę strzelczyń wpisały się szczecinianki. Bramkę kontaktową zdobyła Daria Zawistowska. W ostatniej minucie skuteczny rzut oddała Jakubowska, co przechyliło szalę zwycięstwa na stronę KPR-u.

MVP spotkania wybrano Monikę Ciesiółkę.

Zdobyte punkty pozwoliły Kobierzycom umocnić się na piątej pozycji i zmniejszyć stratę do najbliższego rywala, Startu, do zaledwie trzech oczek. Już 4 maja czeka nas więc niesamowicie ważny pojedynek. Bądźcie z nami!

KPR Gminy Kobierzyce – SPR Pogoń Szczecin 26:25 (15:10)

KPR: Ciesiółka – Jakubowska 6 (2/2), Kucharska 2, Skalska 2, Wesołowska, Wiertelak 6, Kozioł, Walczak, Koprowska 3, Dąbrowska 5, Michalak 2.

Pogoń: Pruenster, Wawrzynkowska, Krupa – Płomińska 2, Bozović 4 (0/1), Cebula 2 (0/2), Urbańska, Janas, Wołoszyk, Szynkaruk 2, Dezić 5 (2/2), Zawistowska 3, Kochaniak 4, Agbaba 3, Blazević.