Podopieczne Edyty Majdzińskiej pokonały w sobotę lidera PGNiG Superligi Kobiet, Metraco Zagłębie Lubin, a w ostatniej kolejce rozprawiły się z KPR-em Jelenia Góra 36-26.

Derby rządzą się swoimi prawami – to od zawsze wiedzą wszyscy. Kobierzyczanki, ktore do stolicy Karkonoszy przyjechały jako zdecydowany faworyt, na poczatku wcale nie przeważały na parkiecie. Popełniały sporo błędów,  kilka udanych interwencji zaliczyła też bramkarka gospodyń, Natalia Filończuk. Po osiemnastu minutach to zawodniczki Michała Pastuszki prowadziły (9-8), głównie za sprawą Joanny Załogi. W pierwszej części spotkania zdobyła ponad połowę bramek swojej drużyny. Wówczas od akcji zakończonej przez Martynę Michalak rozpoczęła się seria pięciu trafień przyjezdnych. Tym razem więcej minut na boisku spędziła Monika Kaźmierska i wykorzystała swoją szansę. Skrzydłowa wpisała się na listę strzelczyń pięciokrotnie. Różnica utrzymała się aż do przerwy (12-16).

Po zmianie stron drużyna gości, niesiona świetnym dopingiem licznej grupy swoich kibiców, zdecydowanie podkręciła tempo. Bardzo dobry występ zaliczyła Julia Walczak, biorąca na siebie ciężar gry w trudniejszych momentach oraz Magda Słota. Bramkarka obroniła na kwadrans przed końcem rzut karny Świerżewskiej. Wtedy Karolina Mokrzka podwyższyła prowadzenie swojego zespołu do dwunastu oczek. Kobierzyczanki kontrolowały przebieg spotkania i wygrały je 36-26.

To już trzecie zwycięstwo KPR-u Kobierzyce w tym miesiącu, drugie w dolnośląskich derbach. Zdobyte punkty zapewniły mu awans na czwarte miejsce w stawce. „Zimować” będą tam przez prawie dwa miesiące, aż do startu rundy rewanżowej. W pierwszy weekend stycznia Trójkolorowe zmierzą się w Szczecinie z SPR-em.

KPR Jelenia Góra – KPR Gminy Kobierzyce 26:36 (12:16)

KPR JG: Filończuk, Wierzbicka, Szczurek – Bielecka 1, Oreszczuk, Tomczyk 4, Jurczyk 4, Załoga 11 (1/1), Jasińska 1, Żukowska 3, Świerżewska 2 (1/2), Kanicka.
Karne: 2/3

KPR Kobierzyce: Ciesiółka, Słota – Jakubowska 5, Kucharska, Skalska, Mączka 7 (5/5), Wesołowska 2, Kaźmierska 6, Kuriata, Wiertelak 3, Kozioł, Mokrzka 3, Walczak 6, Dąbrowska 2, Michalak 1.