W środę stanęły naprzeciwko siebie MKS Perła i KPR Kobierzyce. Mecz określany był mianem hitu kolejki i nie zawiódł- po bardzo wyrównanym pojedynku Mistrzynie Polski wygrały 27-23.

Wynik otworzyła Anna Mączka- było to ostatnie prowadzenie KPR-u w tym spotkaniu. Trudno jednak wskazać drużynę lepszą w pierwszym kwadransie gry. Po trafieniu Marty Dąbrowskiej na tablicy widniał remis po 5. Później gospodynie podkręciły tempo i przed przerwą zdołały wypracować czterobramkową przewagę (14-10).

Po zmianie stron kobierzycanki nie złożyły broni – ze stanu 16-11 doprowadziły, po kontrze Marioli Wiertleka, do zaledwie jednego trafienia straty.  Lublinianki na bezpieczną pozycję wyprowadziły Kinga Achruk i rozgrywająca dobry mecz, Sylwia Matuszczyk. Na pięć minut przed końcem kapitan drużyny gości, Dąbrowska, zdobyła bramkę kontaktową. Entuzjazm przyjezdnych ostudziła Weronika Gawlik, która odnotowała kilka skutecznych interwencji i ostatecznie to Perła zdobyła trzy punkty.

Tytuł MVP otrzymała wspomniana już wcześniej obrotową gospodyń, Sylwia Matuszczyk.

Przed nami przerwa, spowodowana obchodami stulecia piłki ręcznej w Polsce oraz zgrupowaniem reprezentacji (udział weźmie w nim także Kinga Jakubowska), którą kobierzyczanki spędza na piątym miejscu w tabeli.

Kolejny mecz PGNIG Superligi Kobiet zostanie rozegrany w kobierzyckiej hali w sobotę, 3 listopada, kiedy to podopieczne Edyty Majdzińskiej podejmą Koronę Handball Kielce.

W najbliższy weekend dwa domowe spotkania zagrają pozostałe zespoły KPR-u: w sobotę o godz. 11 kobierzycanki podejmą drugoligowy Handball 28 Wrocław, a o godz. 14 w ramach Dolnośląskiej Ligi Młodziczek KPR Kobierzyce II Wysoka zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

MKS Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 27:23 (14:10)

MKS: Gawlik, Besen – Łabuda 2, Szarawaga 1, Moldrup 2, Kowalska, Gęga 5, Matuszczyk 5, Królikowska, Niesciaruk 1, Nocuń 3, Rosiak 2, Achruk 6, Urtnowska.
Karne: 4/6.

KPR: Słota, Ciesiółka – Jakubowska 4, Kucharska 4, Skalska 1, Mączka 7, Wesołowska 1, Kaźmierska 1, Wiertelak 3, Kozioł, Mokrzka, Walczak, Koprowska, Dąbrowska 2, Michalak.