W tym sezonie Mistrzynie Polski są poza zasięgiem KPR Kobierzyce. Zespół z Dolnego Śląska po raz czwarty musiał uznać wyższość rywalek, przegrywając na Globusie 34-25.

Spotkanie miało wyrównany przebieg w zasadzie tylko w pierwszym kwadransie. Kobierzyczanki miały problem z pokonaniem defensywy gospodyń, a nawet jeśli – spotykały na swojej drodze Weronikę Gawlik. Najaktywniejsze w drużynie gospodyń były Marta Gęga oraz Joanna Szarawaga, a każdy błąd w ofensywie drużyny gości był karany szybkim kontratakiem. Do przerwy Perła wypracowała sobie solidną przewagę, bowiem po trzydziestu minutach schodziła z siedmiobramkową zaliczką.

Po zmianie stron ciężar zdobywania bramek w ekipie z Dolnego Śląska spadł na duet Jakubowska- Koprowska. Ta pierwsza trafiła pięciokrotnie, druga wpisała się do protokołu czterokrotnie. Obrończynie tytułu jednak ani razu nie czuły zagrożenia. Kobierzyczanki na kwadrans przed końcem zbliżyły się na sześć bramek, ale Perła zaraz potem zanotowała serię pięciu trafień i nie oddała wysokiego prowadzenia już do ostatniego gwizdka. Mecz zakończył się wynikiem 34-25.

Najlepszymi zawodniczkami zostały wybrane Valentina Nestsiaruk oraz Kinga Jakubowska.

Przed kobierzyczankami teraz derby z Zagłębiem, które będą miały ogromne znaczenie w kontekście wyglądu tabeli. Mecz zostanie rozegrany w środę, 15 maja, o godz. 18 w Hali Sportowej w Kobierzycach. Zapraszamy!

MKS Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 34:25 (17:10)

MKS: Gawlik, Januchta, Besen – Łabuda 3, Szarawaga 6, Moldrup 1, Kowalska 2, Gęga 6, Stasiak 1, Niesciaruk 2, Nocuń 6, Rosiak 1, Achruk 5, Urtnowska 1.

KPR: Ciesiółka – Dąbrowska 1, Jakubowska 9, Kucharska A. 2, Kaźmierska 1, Kucharska D., Koprowska 3, Kuriata, Michalak, Skalska 1, Walczak 1, Wesołowska, Wiertelak 1.