W środę kobierzyczankom przyjdzie zmierzyć się w wyjazdowym mecz z mistrzyniami Polski, MKS-em Perłą Lublin. Będzie to bodajże najciekawszy mecz 8. kolejki PGNiG Superligi Kobiet.

Gospodynie okazały się w sobotę Koronę Handball Kielce, wygrywając pewnie 36-23. Są niepokonane od czterech spotkań i dzięki siedemnastu zdobytym punktom, zajmują obecnie najniższy stopień ligowego podium. MKS to klub, który w dużej mierze składa się z reprezentantek Polski, m.in. Kingi Achruk czy Weroniki Gawlik.

Najczęściej trafiającymi zawodniczkami zespołu z lubelskiego są Aneta Łabuda, Aleksandra Rosiak i Sylwia Matuszczyk.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej zdobyły w weekend kolejne punkty przed własną publicznością, pokonując Piotrcovię 30-23. Stanowią piątą siłę ligi. Do swoich najbliższych rywalek tracą zaledwie dwa punkty.

Niezmiennie, najwięcej bramek dla KPR-u zdobyła Anna Mączka (41 w 7 meczach). Wtórują jej Mariola Wiertelak i Karolina Mokrzka.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą w przedsezonowych Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Wówczas górą były kobierzyczanki, wygrywając po serii rzutów karnych – jak będzie tym razem?

 

MKS Perła Lublin – KPR Kobierzyce

środa, 24 października, godz. 18

Hala Globus ul. Kazimierza Wielkiego 8 w Lublinie

Pozostałe spotkania:

  1. Korona Handball Kielce – EKS Start Elbląg
  2. KPR Ruch Chorzów – Arka Gdynia
  3. UKS PCM Kościerzyna – SPR Pogoń Szczecin
  4. Energa AZS Koszalin – KPR Jelenia Góra
  5. MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – Metraco Zagłębie Lubin