W sobotę KPR rozegrał ostatnie wyjazdowe spotkanie. Dzięki wysokiemu zwycięstwu 35-27 nad UKS-em PCM Kościerzyna beniaminek zapewnił sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze Kobiet.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie. Kilka skutecznych kontrataków pozwoliło im objąć trzybramkowe prowadzenie. W drugim kwadransie gry to kobierzyczanki prezentowały się lepiej. Poprawiona obrona i trafienia Moniki Kaźmierskiej doprowadziły do wyniku 17:14 i to KPR schodził na przerwę, prowadząc.

W drugiej połowie doskonale spisywała się Magdalena Słota. Bramkarka skutecznie zatrzymywała ataki przeciwniczek, którym zależało na szybkim odrobieniu strat. Na dziesięć minut przed końcem przewaga podopiecznych Tomasza Folgi wynosiłą już dziesięć trafień. Na dodatek zabójczo skuteczna była w tym dniu Anna Mączka oraz wspomniana już wcześniej, Monika Kaźmierska.

Beniaminek odniósł czwarte zwycięstwo i zapewnił sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Serdecznie zapraszamy na ostatni mecz sezonu! Derby rozegramy już w środę, 17 maja o godzinie 18 w kobierzyckiej hali- do zobaczenia!

UKS PCM Kościerzyna – KPR Kobierzyce 27-35 (14-17)

W bramce: Katarzyna Demiańczuk, Magdalena Słota

W polu: Julia Walczak (5),  Anna Mączka (8), Elżbieta Wesołowska (4), Monika Kaźmierska (8), Martyna Michalak (3), Beata Skalska (3), Kinga Jakubowska (3), Magdalena Sobczyk (1), Barbara Szymańska, Grażyna Janczak, Amanda Łuczkowska, Jagoda Linkowska, Zuzanna Mazguła, Dominika Daszkiewicz

UKS PCM: Łoś, Kordunowska-Lupa, Liskowska – Belter 8, Konofał 6, Rogożeńska 3, Sus 4, Białek 2, Jakubowska 1, Krajewska 1, Ziółkowska 2, Neitsch