Kibice zgromadzeni w sobotni wieczór w kobierzyckiej hali byli świadkami ciekawego widowiska. Emocjonujące spotkanie zwyciężył faworyt, ekipa KRAM Start Elbląg.

Mecz lepiej zaczęły gospodynie. Wynik otworzyła Edyta Charzyńska, w ślad za nią trafiły jeszcze Skalska oraz Jakubowska i szybko mieliśmy 5:0. Start swoją pierwszą bramkę zdobył dopiero w ósmej minucie i od tego czasu powoli odrabiał straty. Było to jednak trudne. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona KPR-u, a w między słupkami niezwykle trudna do pokonania była Ciesiółka. Bramkę kontaktową zdobyła Aleksandra Jurczyk, potem dwoma odpowiedziały kobierzyczanki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem po 10.

Po zmianie stron to elblążanki dominowały na parkiecie. Prowadzenie objęły po trafieniu Sylwii Lisewskiej i systematycznie powiększały swoją przewagę. Edyta Majdzińska, zaniepokojnona przebiegiem spotkania, poprosiła o czas. To zmotywowało jej podopieczne do walki. Mimo osłabienia, spowodowanego wykluczeniem Mariolii Wiertelak, doprowadziły do wyrównania. Wówczas cztery bramki z rzędu zdobyły przyjezdne i to zagwarantowało im zwycięstwo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 19-22.

Najlepszą zawodniczką meczu zostałą Hanna Yaszczuk.

Dzięki kompletowi punktów zdobytych w Kobierzycach, Start awansował na podium PGNiG Superligi Kobiet. Kobierzyczanki zajmują obecnie dziewiątą pozycję. W następnej kolejce podejmą we własnej hali MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Spotkanie to rozegrane będzie w niedzielę, 12 listopada o godz. 16.

Dziękujemy Kibicom, także tym przyjezdnym, za kulturalny i sportowy doping dla obu drużyn!

KPR Kobierzyce – KRAM Start Elbląg 19-22 (10-10)

KPR: Słota, Ciesiółka – Jakubowska (3), Skalska (3), Wojda, Mączka (6), Janczak, Wesołowska, Wiertelak, Charzyńska, Linkowska, Walczak, Dąbrowska (1), Michalak (1)
Karne: 3/3

Kram Start: Szywerska, Powaga – Balsam (1), Waga (3), Jędrzejczyk (4), Dorsz (3), Kwiecińska (2), Kozimur (2), Szynkaruk, Gerej, Lisewska (3), Stokłosa, Świerżewska (2), Jaszczuk (2)                                                                      Karne: 2/2