Ambitne kobierzyczanki nie dały rady pokonać Energi AZS Koszalin – świetna pierwsza połowa i bardzo dobry występ Kingi Jakubowskiej nie wystarczyły.

Wynik szybko otworzyła Paula Mazurek, zdobywając bramkę z linii siódmego metra. Później stało się coś, czego nie spodziewali się nawet kobierzyccy kibice – ich drużyna trafiła pięć razy z rzędu i zdecydowanie dominowała na parkiecie. Energa otrząsnęła się z szoku dopiero po dłuższej chwili, a sygnał do odrabiania strat dała, wspomniana już wcześniej, Mazurek. Oba zespoły grały twardo w obronie. KPR na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy prowadził 12-10, ale dwa niewymuszone błędu pozwoliły koszaliniankom wyrównać. Mecz zaczął się od nowa.

Po zmianie stron gospodynie za sprawą duetu Koprowska-Jakubowska odzyskały przewagę (17-15), ale w tym momencie coś się zacięło. Energa prowadzona przez Tamarę Smbatian i znakomitą Prudzienicę w bramce zaczęła zdobywać bramki seriami. Kiedy w 54. minucie przy stanie 18-22 z rzutu karnego pomyliła się Jakubowska, zwycięzca pojedynku był już znany. Ostatecznie Koszalin wygrał 26-10, a MVP spotkania wybrano Smbatian.

KPR zachował piątą pozycję. Już w niedzielę będzie go bronił w starciu z Pogonią Szczecin. Początek starcia o godz. 17 – zapraszamy!

KPR Gminy Kobierzyce – Energa AZS Koszalin 20:26 (12:12)

KPR: Lis, Ciesiółka – Jakubowska 9, Kucharska 2, Wesołowska 2, Wiertelak 2, Dąbrowska 1, Koprowska 1, Michalak 1, Skalska 1, Walczak 1, Kaźmierska, Kozioł, Kuriata.

AZS: Sach, Prudzienica – Mazurek 6, Smbatian 5, Urbaniak 4, Han 3, Michałów 3, Tomczyk 2, Tracz 2, Borysławska 1, Nowicka, Rycharska, Wołownyk.