Podopieczne Grażyny Janczak i Mariusza Łyszczyńskiego debiutują w tym roku w rozgrywkach II ligi kobiet i i mimo tego nie zaznały jeszcze goryczy porażki. W sobotę pokonały w dolnośląskich derbach MKS Victorię Świebodzice 37-30.

Zaczęło się od szybkiego prowadzenia gospodyń. Bramkę na 3-0 z dystansu zdobyła Agnieszka Siekańska. Po kwadransie i trafieniu Pauliny Ilnickiej kobierzyczanki podwyższyły przewagę do pięciu trafień. Między słupkami znakomicie spisywała się Sara Trawińska. Po przeciwnej stronie boiska prym wiodła Dominika Daszkiewicz, którą kobierzyccy kibice kojarzą z ubiegłorocznych występów w Superlidze. Po trzydziestu minutach na tablicy widniał wynik 17-15.

Po zmianie stron KPR grał dużo pewniej w obronie, co pozwoliło wyprowadzić szybkie kontrataki. Aż 8 z 15 zdobytych przez swój zespół w drugiej połowie bramek zapisała na swoim koncie Patrycja Kozioł. Drużyna ze Świebodzic nie miała jednak w planach oddania meczu bez walki. Na dziesięć minut przed końcem zdołały zmiejszyć stratę do trzech oczek. Wówczas Trawińska kolejną skuteczną interwencje zanotowała – obroniła rzut karny Dominiki Daszkiewicz, tym samym zatrzymując rozpędzony MKS. Kobierzyczanki dorzuciły kilka bramek, a wynik na 37-30 ustaliła Ilnicka.

Po czterech spotkaniach podopieczne Grażyny Janczak jako jedyne w grupie wielkopolskiej pozostają niepokonane – mają na swoim koncie komplet punktów. Kolejny mecz rozegrają już w sobotę o godz. 18 – na wyjeździe zmierzą się z Liderem Świebodzin.

KPR Kobierzyce II – MKS Victoria Świebodzice 37-30 (17-15)

KPR: Trawińska, Kucharska, Staszewska – Brzoza, Ilnicka (10), Bej (6), Janczak, Drozdowska (5), Mikoś, Kozioł (11), Barańska, Wyszyńska, Siekańska (5), Janecka.

MKS: Gwiazda, Lesińska (2), Michalska (6), Stefek (1), Pacyna, Białas (3), Swędrak (4), Sarno (3), Mazguła (1), Daszkiewicz (4), Stańko, Węgrzyn (6).