KPR po raz trzeci w tym sezonie mierzył się z UKS-em PCM Kościerzyna. Podopieczne Tomasza Folgi zwyciężyły pewnie 24-19 i dzięki zdobytym punktom są bliżej utrzymania w PGNiG Superlidze Kobiet.

Spotkanie od początku było zacięte. KPR prowadził co prawda 3:1, ale przyjezdne odrobiły straty za sprawą Justyny Belter. Od tego momentu obie drużyny zdobywały bramka za bramkę. Dopiero w końcówce pierwszej połowy gospodynie odnotowały pięć trafień z rzędu i na przerwę schodziły z przewagą. W tej części meczu doskonale spisywała się Anna Mączka i Beata Skalska.

Po zmianie stron kobierzyczanki rzuciły się do ataku i zdobyły kolejne pięć bramek. Ta seria rozstrzygnęła losy spotkania. Kilka udanych interwencji w bramce miała Magdalena Słota, toteż przeciwniczki odpowiedziały trafieniem dopiero w 40 minucie. Drużyna z pomorskiego zastosowała ciekawy manewr z indywidualnym kryciem zawodniczek. Sylwia Neitsch na kwadrans przed końcem dała jeszcze kościerzankom sygnał do walki o jak najlepszy wynik. Mimo zdecydowanie lepszej postawy UKS-u, zwycięstwo KPR-u nie było w żaden sposób zagrożone. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24-19.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu, KPR odskoczy w tabeli swojemu kolejnemy rywalowi aż na siedem punktów. Beniaminek zajmuje trzecie miejsce w grupie spadkowej i jest bliski utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywek.

Kolejny mecz we własnej hali kobierzyczanki rozegrają 3 maja o godz. 20, a już w tą środę będą mierzyć się w derbowym pojedynku z KPR-em Jelenia Góra.

KPR Kobierzyce – UKS PCM Kościerzyna 24-19 (13-9)

W bramce: Magdalena Słota, Katarzyna Demiańczuk

W polu: Kinga Jakubowska, Beata Skalska (7), Anna Mączka (8), Elżbieta Wesołowska (1), Amanda Łuczkowska, Monika Kaźmierska, Marta Łyszczyk, Barbara Szymańska (3), Jagoda Linkowska (1), Zuzanna Mazguła, Dominika Daszkiewicz, Magdalena Sobczyk, Julia Walczak (2), Martyna Michalak (2).

UKS: Łoś, Kordunowska-Lipa – Bunikowska (3), Konofał (3), Sus (2), Belter (3), Białek (1), Neitsh (4), Rogożeńska, Jakubowska (1), Łazańska, Krajewska (2).