Kobierzyccy Kibice znów będą świadkami starcia na szczycie – tym razem w grupie wielkopolskiej II ligi kobiet. Zawodniczki Grażyny Janczak i Mariusza Łyszczyńskiego podejmą Energę Politechnikę Koszalin.

Przyjezdne awansowały na drugie miejsce w poprzedniej kolejce, dzięki zwycięstwu nad Sianowem 39-30. Tracą do KPR-u zaledwie trzy punkty, jednocześnie mając jedno rozegrane spotkanie mniej. W całym sezonie przegrały zaledwie raz – było to właśnie w pojedynku z dolnośląskim klubem. Dodatkową motywacją jest więc chęć rewanżu. Warto wspomnieć, że w szeregach Energetycznych znajdują się zawodniczki z superligowych parkietów – m.in. Natalia Striukowa, Martyna Borysławska i Natalia Volovnyk, a na ławce trenerskiej zasiada Waldemar Szafulski, asystent Anity Unijat.

Kobierzyczanki nieustająco są liderem grupy. Tydzień temu wygrały z drugim groźnym przeciwnikiem, jakim jest KS AZS AWF Handball 28 Wrocław. Zacięty mecz zakończył się wynikiem 31-27. Do drużyny dołączyły szczypiornistki, reprezentujące już kiedyś barwy KPR-u – Jolanta Lech i Paulina Wojda. W sobotę zagrają jednak bez Oliwii Kuriaty, Pauliny Ilnickiej i Patrycji Kozioł, które wystąpią pod wodzą Edyty Majdzińskiej przeciwko Koronie Handball.

W pierwszym spotkaniu lepsze okazały się trójkolorowe, zwyciężając w Koszalinie 30-28. Kto zdobędzie punkty tym razem?

KPR Kobierzyce II – Energa Politechnika Koszalin

sobota, 2 marca, godz. 16:30

Hala Sportowa ul. Dębowa 20 Kobierzyce 

W weekend zagrają także młodziczki. Tym razem na parkiet wybiegną podopieczne Beaty Skalskie, które dopiero co rozpoczną rywalizację w drugiej części sezonu.

Kobierzyczanki tym spotkaniem zaczną zmagania w grupie pocieszenia Dolnośląskiej Ligi Młodziczek. W fazie zasadniczej zdobyły sześć punktów, dwa razy pokonując koleżanki z sekcji z Wysokiej. Mimo tego, są wiceliderami stawki.

Gospodynie tydzień temu pokonały drugi zespół KPR-u, wygrywając w Kobierzycach 31-7 i zajmują najniższy stopień podium. Najskuteczniejszymi zawodniczkami do tej pory są Alicja Pytel, Iga Sierakowska i Julia Kasperkiewicz.

Czeka nas zatem bardzo ciekawe spotkanie – kto dopisze do swojego konta komplet punktów?

UKS Handball 28 Wrocław – KPR Kobierzyce I 

niedziela, 3 marca, godz. 13:30

Hala Sportowa ul. Parkowa 33 Wrocław