W pierwszym meczu rundy rewanżowej, a zarazem derbach, zmierzyły się dwa dolnośląskie KPR-y. Góra okazał się ten kobierzycki, wygrywając w Jeleniej Górze 28-20.

Od początku spotkania podopieczne Edyty Majdzińskiej postawiły na obronę – bardzo aktywną i agresywną. To skutecznie utrudniało zdobywanie bramek rywalkom. Po drugiej stronie boiska doskonale radziły sobie Mączka i Skalska. Po kwadransie i trafieniu Kingi Jakubowskiej kobierzyczanki prowadziły już 9:5. Skuteczne interwencje Słoty pozwalały na szybkie kontrataki kończone przez Wiertelak. Ostatnią bramkę w tej części gry zdobyła ekipa gospodyń, jednak to przyjezdne prowadziły do przerwy 17:14.

Druga część spotkania to powiększanie przewagi w wykonaniu drużyny gości. Podopieczne Michała Pastuszki nie zdobyły bramki przez dwanaście minut, przy jednoczesnym pięciokrotnym trafieniu rywalek. Ze stanu 15:17 zrobiło się 15:22. Wówczas trzykrotnie trafiła Janczak, odbierając jeleniogórzankom nadzieje na zwycięstwo. Wynik spotkania na 20:28 ustaliła Monika Kaźmierska.

Serdecznie dziękujemy za doping naszemu Klubowi Kibica, byliście niesamowici!

Kobierzyczanki, dzięki kompletowi zdobytych punktów, powiekszyły swój dorobek do 15 oczek i wciąż zajmują siódmą pozycję w tabeli. W następnej kolejce zmierzą się z liderem PGNiG Superligi, MKS-em Perłą Lublin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 13 stycznia o godz. 17:00 w Hali Sportowej w Kobierzycach. Zapraszamy!

KPR Jelenia Góra – KPR Kobierzyce 20-28 (14-17)

JG: Filończuk, Wierzbicka, Kolasińska – Karwecka (1), Bielecka (1), Oreszczuk (2), A. Tomczyk (5), Kobzar (1), Załoga (3), Jasińska (1), Żukowska (3), M. Tomczyk (3), Konofał.
Karne: 2/3

Kobierzyce: Słota – Jakubowska (2), Skalska (4), Mączka (2), Janczak (3), Wesołowska, Kaźmierska (2), Wiertelak (6), Charzyńska (3), Linkowska (1), Walczak, Dąbrowska (5), Michalak