Ważne informacje przed meczem z Ruchem

Do inauguracyjnego spotkania sezonu 2020/2021 PGNiG Superligi Kobiet pozostały zaledwie dwa dni, dlatego prezentujemy garść najważniejszych informacji.

 1. Bilety dostępne są jedynie drogą elektroniczną na portalu Ticketik: http://kprkobierzyce.ticketik.pl/?fbclid=IwAR1I2uMvxgQBr5gVFnQdHIMUUlHmUVF0EFBLzLcz5AHlYdIXt_pEEXHCkYA#!/Organizator
 2. Spotkanie będzie można obejrzeć na platformie Zobacz.tv : http://zobacz.tv/pgnig-superliga-kobiet/585-kobierzyce-chorzow. Do końca września miesięczny abonament kosztuje jedynie 15,90 zł.

REGULAMIN OBOWIĄZUJĄCY NA DOMOWYCH MECZACH KPR-U GMINY KOBIERZYCE:

 • Kibic, wchodząc na halę:
  • deklaruje, że zgodnie z jego aktualną wiedzą, nie choruje na choroby zakaźne ani nie jest objęty kwarantanną nałożoną przez sanepid,
  • zgadza się na bezdotykowy pomiar temperatury ciała (przy wyniku powyżej 37,2 st. nie ma możliwości wejścia do hali),
  • zobowiązany jest do dezynfekcji dłoni,
  • musi okazać bilet zakupiony drogą elektroniczną za pośrednictwem serwisu ticketik.pl.
 • Uczestnik imprezy zobowiązany jest do wejścia na halę z zasłoniętymi ustami oraz nosem poprzez założenie maseczki lub przyłbicy.
 • Obowiązek zakrywania ust oraz nosa obowiązuje podczas poruszania się na terenie obiektu, a także po zajęciu miejsca na widowni.
 • Należy zachować odpowiedni dystans (co najmniej 1,5 metra) w stosunku do innych uczestników imprezy w trakcie poruszania się po hali.
 • Uczestnikom imprezy po zajęciu miejsca na widowni zabrania się przesiadania na inne miejsce na widowni.
 • Miejsca siedzące należy zajmować w szachownicę, pozostawiając co drugie z nich wolne tak aby zapewnić odpowiedni bezpieczny dystans. Miejsca, które są wyłączone z użytkowania zostaną odpowiednio oznaczone.
  • Wyjątek stanowią osoby z:
  • dzieckiem poniżej 13. roku życia,
  • osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  • osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie.
 • Zabrania się uczestnikom imprezy do zajmowania miejsc lub rzędów wyłączonych z użytkowania.
 • Po zakończeniu meczu widzowie proszeni są o bezzwłoczne opuszczenie obiektu specjalnie wyznaczonymi do tego ciągami komunikacyjnymi.
 • Bezwzględnie zabronione jest wejście na parkiet oraz bezpośredni kontakt z zawodnikami, trenerami i sędziami spotkania.
 • Kibic zobligowany jest do bezwzględnego stosowania się komunikatów organizatora, służb porządkowych oraz powyższych wytycznych.

KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów
czwartek, 10.09.2020, godz. 19
Hala Sportowa im. Adama Wójcika
ul. Dębowa 20 Kobierzyce

Balticus i Superliga z nową umową

Balticus, polska marka produkująca ekskluzywne zegarki, nadal pozostanie oficjalną marką zegarków Superligi i Superligi Kobiet. Na mocy nowej umowy, przez kolejne dwa sezony produkty firmy będą promowane na meczach najwyższej klasy rozgrywkowej piłki ręcznej. Zegarki trafią m.in. do najlepszych zawodniczek i graczy każdego miesiąca rozgrywek oraz MVP sezonu.

– Jako polska firma cieszymy się, że możemy wspierać nasze rodzime rozgrywki. Zawsze z wypiekami na twarzach oglądamy poczynania naszych szczypiornistek i szczypiornistów – zarówno na krajowych, jak i zagranicznych boiskach. Jako marka szukamy pozytywnych emocji, a te w piłce ręcznej są gwarantowane. Nowa umowa z Superligą to dowód na to, że o dobre, partnerskie relacje należy dbać. – komentuje współpracę Bartosz Knop, właściciel marki Balticus.

Na mocy podpisanej umowy, marka Balticus pozostaje Oficjalnym Partnerem plebiscytu Zawodniczki i Gracza Miesiąca oraz Oficjalnym Zegarkiem Rozgrywek. Balticus będzie promowany w trakcie wybranych meczów podczas transmisji telewizyjnych w TVP Sport, a także w mediach digitalowych Superligi, Superligi Kobiet oraz klubów występujących w rozgrywkach.

– Z marką Balticus współpracujemy już od 4 lat. Zależy nam na budowaniu długotrwałych i efektywnych Partnerstw, w ramach których wspólnie realizujemy swoje cele. Marka Balticus niezwykle dynamicznie rozwinęła się w ciągu ostatnich lat, a jej produkty bardzo dobrze się przyjęły wśród sportowców i kibiców PGNiG Superligi oraz PGNiG Superligi Kobiet. Przedłużenie kolejnej umowy jest dla nas dowodem dobrze wykonywanej pracy i motywacją do dalszego rozwoju. – mówi Piotr Należyty, wiceprezes Superligi Sp. z o.o.

Co miesiąc eksperci TVP Sport, WP Sportowych Faktów oraz Przeglądu Sportowego typują nazwiska zawodniczek i zawodników grających w zespołach najwyższej klasy rozgrywkowej, a kibice na profilu rozgrywek na Facebooku swoimi głosami decydują, kto zostanie Zawodniczką i Graczem Miesiąca. Na koniec sezonu kapituła, złożona z ekspertów piłki ręcznej w Polsce, nominuje w 11 kategoriach najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników sezonu. Zwycięzcy zdobywają statuetki Gladiatora.

Modelem jakim będą honorowane szczypiornistki to Balticus SKY. Szczypiorniści zaś cieszyć się będą zegarkiem Balticus Volans lub Gwiezdny Pył w wersji Slim.

Marka Balticus powstała z pasji i miłości do zegarków. Jest to typowy Microbrand, Polskie projekty oraz najlepsze materiały. Zegarki budowane są w oparciu o najlepsze japońskie automatyczne mechanizmy. Produkcja jest w ograniczonych ilościach. Balticus planuje ekspansję rynku oraz rozpoczęcie współpracy z uzdolnionym polskim projektantem.

Superliga sp. z o.o. jest spółką zarządzającą najwyższą klasą rozgrywkową piłki ręcznej w Polsce – PGNiG Superligą i PGNiG Superligą Kobiet, odpowiadającą za prowadzenie rozgrywek, sprzedaż praw medialnych i scentralizowanych praw marketingowych.

Informacja Superligi Sp. z o.o. o przełożeniu meczu PGNiG Superligi Kobiet: KPR Gminy Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin

W związku z przypadkami COVID-19, wykrytymi u zawodniczek drużyny MKS Zagłębie Lubin, Superliga Sp. z o.o. informuje, że mecz 9. serii KPR Gminy Kobierzyce z MKS Zagłębie Lubin, zaplanowany na 19 listopada, zostaje przełożony.

Superliga Sp. z o. o. informuje, że klub cały czas pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami Inspektoratu Sanitarnego oraz stosuje się do wytycznych protokołu sanitarno-epidemiologicznego dotyczącego pandemii COVID-19, stworzonego przez medyczny zespół doradczy Superligi ds. koronawirusa.

O nowym terminie spotkania będziemy informować.

Operacja “Derby”. KPR Gminy Kobierzyce podejmie Zagłębie

Przed nami derby Dolnego Śląska! W 9. serii PGNiG Superligi kobiet naprzeciw siebie staną medaliści z ubiegłego sezonu – KPR Gminy Kobierzyce oraz MKS Zagłębie Lubin. Spotkanie zaplanowano na czwartek, 19 listopada. Początek transmisji w TVP Sport o godz. 18.

W czołówce tabeli panuje spory ścisk. Trzy pierwsze lokaty zajmują drużyny z dorobkiem osiemnastu punktów, a o kolejności decyduje stosunek bramek rzuconych do straconych. Prowadzą Kobierki, które rozegrały jeden mecz więcej od pozostałych zespołów z podium. Tuż za nimi plasuje się Perła, trzecie jest Zagłębie.

W ubiegłą sobotę Miedziowe pokonały MKS Piotrcovię Piotków Trybunalski 35-32. Obecnie wiceliderką klasyfikacji strzelczyń jest Adrianna Górna. Spore zagrożenie w ataku stanowią również Karolina Kochaniak, wybrana najlepszą zawodniczką minionego tygodnia, oraz Joanna Drabik i Patrycja Machado Matieli.

Do tej pory zespół z Lubina radzi sobie, jak co sezon, dobrze. Oczywiście nie obyło się bez potknięć, ale nieustająco trzymają się czołówki najwyższej klasy rozgrywkowej. Kolejne mecze pomagają w poprawie komunikacji i tak zwanym „zgraniu” czołowych postaci. Najmocniejsza strona Zagłębia to dobra obrona, szybkie wyprowadzanie akcji i zabójcze skrzydła. Musimy się więc skupić na odpowiednim podziale zadań w powrocie do obrony – powiedziała przed spotkaniem rozgrywająca Kobierek, Małgorzata Buklarewicz.

Kobierzyczanki są obecnie w dobrej formie. Nie przegrały spotkania od końca września i dzięki wygranej z Ruchem utrzymują serię pięciu zwycięstw. Mimo słabszej pierwszej połowy ostatecznie pokonały w sobotę Niebieskie w ich własnej hali 31-22.

Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie trójkolorowych jest Zorica Despodovska. Trudny do zatrzymania jest również duet skrzydłowych Janas-Wiertelak, a między słupkami wysoką skuteczność obron utrzymuje Beata Kowalczyk.

Od poprzedniej konfrontacji minęły dwa miesiące i śmiało można powiedzieć, że nasz zespół idzie do przodu. Pierwszą rundę oceniamy pozytywnie. Zwycięską ręka wyszłyśmy ze spotkań, które miałyśmy wygrać, aby walczyć o powtórzenie sukcesu z zeszłego sezonu. Do meczu z Zagłębiem Lubin podchodzimy „bojowo”. Jeżeli myślimy o medalu to mecze na własnym parkiecie musimy wygrywać – podkreśla Buklarewicz.

W najwyższej klasie rozgrywkowej obie drużyny mierzyły się ze sobą dwunastokrotnie. Trzy razy górą były podopieczne Edyty Majdzińskiej. W tym sezonie, w pierwszej rundzie, lepsze okazały się lubinianki, ktore wygrały 24-19.

Transmisja w TVP Sport: https://sport.tvp.pl/50685678/kpr-gminy-kobierzyce-mks-zaglebie-lubin-pgnig-superliga-kobiet-8-seria-transmisja-na-zywo-online-stream-gdzie-ogladac.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin
czwartek, 19 listopada 2020, godz. 18
Hala Sportowa im. Adama Wójcika
ul. Dębowa 20 w Kobierzycach

Bez niespodzianki w Chorzowie. Kobierki pokonały Ruch

Podopieczne Edyty Majdzińskiej dopisują na swoje konto kolejne punkty. Kobierzyczanki w meczu rozpoczęcia drugiej rundy PGNiG Superligi Kobiet pokonały 31-22 KPR Ruch Chorzów.

Wynik spotkania otworzyła Natalia Stokowiec, jednak szybko odpowiedziała trafieniem Ważna. Po chwili na listę strzelczyń wpisała się Karolina Jasinowska. Chorzowianki miały okazję do podwyższenia na 3-1, ale rzut karny wybroniła Beata Kowalczyk. Wyrównała Ważna. Walka w tej części spotkania toczyła się punkt za punkt. Kolejny raz w bezpośrednim pojedynku na siódmym metrze okazała się bramkarka Kobierzyc, a jej koleżanki z pola dopisały na swoje konto dwa oczka.

W 16. minucie chorzowianki, za sprawą wspomnianej już wcześniej Stokowiec oraz Agnieszki Piotrkowskiej, odzyskały prowadzenie. Kobierzyczanki popełniamy sporo błędów w ataku, co skrzętnie wykorzystywały gospodynie. Mimo tego wyniki oscylował remisu. Wszystko za sprawą Kowalczyk, która świetnie spisywała się między słupkami bramki trójkolorowych. Po drugiej stronie nie mniej problemów atakującym sprawiała Patrycja Chojnacka.

Po piątym trafieniu Zoricy Despodovskiej przyjedzie wyszły na najwyższe w tym spotkaniu prowadzenie (8-11 w 24′). Chwilę później wynik podwyższyła Mariola Wiertelak. Ciężar zmniejszania strat wzięła na siebie Natalia Stokowiec. O czas poprosiła Edyta Majdzińska (10-12 w 28′). Niewiele to jednak dało – na trafienie Wiertelak bramką odpowiedziała Kolonko. Na przerwę w lepszych nastrojach, bo z dwubramkową zaliczką, schodziły jednak Kobierki.

Po zmianie stron brązowe medalistki z zeszłego sezonu zaczęły od nieskutecznego ataku. Podobnie zresztą jak gospodynie. Piłkę w siatce umieściła dopiero w 33. minucie Wiertelak. Obie drużyny miały trudności z budowaniem akcji ofensywnych, często traciły tempo i płynność, a ewentualne pojedynki wygrywały bramkarki. Walka była bardzo wyrównana. Za sprawą trafienia Martyny Michalak przejezdne znów odskoczyły na cztery oczka przewagi. Niedługo potem dwie bramki dorzuciła Monika Koprowska i kobierzyczanki zwiększyły dystans do sześciu oczek. O chwilę ze swoim zespołem poprosił Marcin Księżyk. Niebieskie nie mogly złapać wiatru w żagle, a Kobierki sukcesywnie podwyższały prowadzenie. Podopieczne Edyty Majdzińskiej kontrolowany sytuację na boisku i ostatecznie zwyciężyły 31-22.

Nagrody dla najlepszych zawodniczek spotkania, które ufundował oficjalny partner PGNiG Superligi Kobiet, marka Lirene, otrzymały Natalia Stokowiec (KPR Ruch Chorzów) oraz Beata Kowalczyk (KPR Gminy Kobierzyce).

Dzięki zdobytym punktom brązowe medalistki z zeszłego sezonu obejmą fotel lidera PGNiG Superligi kobiet. Już w czwartek kobierzyczanki podejmą we własnej hali MKS Zagłębie Lubin. Transmisja spotkania o godz. 18 w TVP Sport.

KPR Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce 22-31 (11-13)
Ruch: Chojnacka, Gryczewska, Bednarek – Jasinowska 4, Stokowiec 6, Lipok 1, Polańska 2, Piotrkowska 2, Jaroszewska 2, Wilczek 3, Doktorczyk, Kolonko 2.
Karne: 4/6
Kary: 10 min. (Stokowiec, Jasinowska, Wilczek, Piotrkowska x2)
Kobierki: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 5, Kucharska , Ilnicka 1, Tomczyk 1, Buklarewicz, Janas 3, Kuriata, Wiertelak 4, Ważna 2, Ivanović, Koprowska 3, Despodovska 7, Michalak 1, Wicik 3
Karne: 3/3
Kary: 10 min. (Despodovska, Janas, Ważna, Kucharska x2)

Kobierki II powalczą o punkty ze Świdnicą

Przed kobierzyczanki kolejna szansa na podreperowanie swojego dorobku punktowego w II lidze kobiet. W najbliższą niedzielę rezerwy KPR-u podejmą we własnej hali Akademię Piłki Ręcznej.

Zespół ze Świdnicy zanotował w tym sezonie jedno zwycięstwo. APR pokonał KPR Wolsztyniak Wolsztyn. W swoim ostatnim meczu musiał za to uznać wyższość drużyny z Gniezna. Obecnie zajmuje ósmą pozycję.

Wśród zawodniczek Akademii znaleźć możemy wiceliderką klasyfikacji strzelczyń, Karolinę Delijewską, która rzuca średnio dziewięć bramek na mecz. Często trafiają również Justyna Curyl oraz Marcelina Warchoł.

Kobierzyczanki plasują się w tabeli oczko wyżej od swoich przeciwniczek. Mają jednak jedno spotkanie rozegrane więcej. W tym sezonie wygrały raz, na inaugurację pokonująć Victorię Świebodzice. Tydzień temu przegrały w Gnieźnie z tamtejszych MKS-em 22-32.

Liderkami zespołu, jeśli chodzi o ofensywę są Marlena Bej, Jolanta Lech oraz Justyna Pawełek.

KPR Gminy Kobierzyce II – Akademia Piłki Ręcznej Świdnica
niedziela, 15 listopada, godz. 15:30
Hala Sportowa im. Adama Wójcika
ul. Dębowa 20 w Kobierzycach

Utrzymać serię bez porażki. Kobierki jadą do Chorzowa

Podopieczne Edyty Majdzińskiej rozpoczną w najbliższy weekend drugą rundę zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet. Kobierzyczanki zagrają w sobotę w Chorzowie, a ich przeciwnikiem będzie tamtejszy Ruch. Początek spotkania o godz. 17 na platformie zobacz.tv.

Sezon 2020/2021 nie przebiega po myśli chorzowianek. Niebieskie w sześciu meczach nie wywalczyły żadnych punktów i z zerowym dorobkiem zamykają ligową stawkę. Do najbliższego sąsiada w tabeli tracą aż siedem oczek. Z powodu przerwy spowodowanej wykryciem przypadków COVID-19 u zawodniczek Marcina Księżyka, drużyna ma do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie z MKS-em Piotrcovią. W środę Ruch przegrał w Jarosławiu 21-26.

Zdecydowanie najgroźniejsza w ofensywie Niebieskich jest obrotowa, Karolina Jasinowska, która utrzymuje średnią ponad pięciu bramek na mecz. Często trafiają też Żaneta Lipok, Agnieszka Piotrkowska oraz Natalia Stokowiec.

— Mecz z Ruchem nie będzie należał do tych łatwych. Zwłaszcza, że gramy w Chorzowie, a własna hala to pewien rodzaj przewagi. Ich zdecydowanym atutem są szybkie kontry, wyprowadzane zazwyczaj po paradach bramkarskich. Chorzowianki bardzo dobrze współpracują z kołowymi, dlatego na tych dwóch rzeczach musimy się skupić w defensywie. W tym sezonie nie udało im się jeszcze wygrać żadnego meczu, więć te pierwsze punkty będą stanowić dodatkową motywację. Mam jednak nadzieję, że jeśli zrealizujemy wszystkie swoje założenia, to spotkanie ułoży się po naszej myśli – powiedziała przed pojedynkiem Barbara Zima.

Kobierzyczanki znajdują się po drugiej stronie tabeli. Obecnie są wiceliderkami tabeli, ale podobnie jak prowadząca Perła Lublin, mają na swoim koncie piętnaście punktów. Obecnie utrzymują serię czterech meczów bez porażki. Trójkolorowe tydzień temu pokonały Młyny Stoisław Koszalin 22-20.

W świetnej formie od początku sezonu jest Beata Kowalczyk. Liderką klasyfikacji strzelczyń jest Zorica Despodovska, trudne do zatrzymania w ofensywie są też skrzydłowe Kobierek – Mariola Wiertelak oraz Natalia Janas.

Do tej pory, w najwyższej klasie rozgrywkowej, obie ekipy mierzyły się ze sobą dziesięć razy. Wszystkie spotkania wygrały kobierzyczanki i to one są faworytkami sobotniego starcia. We wrześniu na własnym parkiecie odniosły imponujące zwycięstwo 36-22.

Transmisja spotkania w zobacz.tv: https://www.zobacz.tv/pgnig-superliga-kobiet/611-chorzow-kobierzyce

KPR Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce
sobota, 14 listopada, godz. 17
Hala MORiS, ul. Dąbrowskiego 113 w Chorzowie

KPR II znów bez punktów. Rezerwy przegrały w Gnieźnie

Nasze rezerwy musiały uznać w niedzielę wyższość przeciwniczek z Gniezna. Podopieczne Grażyny Janczak i Mariusza Łysczyńskiego uległy MKS-owi 22-32 i zajmują w tabeli siódmą pozycję.

Kobierzyczanki nie najlepiej rozpozczely spotkanie w pierwszej stolicy Polski. Po pięciu minutach przegrywaly już 0-4. Strzelecką niemoc przełamała dopiero Karolina Janecka. Przyjezdnym trudno było jednak gonić wynik, gdyż na prawie każde ich trafienie, MKS odpowiadał dwoma. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18-11 dla gnieźnianek.

Po przerwie gra kobierzyczanek wyglądała nieco lepiej i zdawać by się mogło, że czeka nas jeszcze wiele emocji. Na niewiele ponad dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem zniwelowały straty do zaledwie czterech trafień (17-21 w 28′). Niestety podopieczne Grażyny Janczak stać było na chwilowy zryw, po którym kontrolę odzyskały gospodynie. Ostatecznie MKS zwyciężył 32-22.

Kobierzyczanki są siódme w tabeli. W przyszły weekend podejmą we własnej hali Akademię piłki ręcznej Świdnica.

https://www.facebook.com/kprkobierzyce/photos/a.462030333961944/1976140082550954

KaPi Meble MKS PR II Gniezno – KPR Gminy Kobierzyce II 32-22 (18-11)
KaPi Meble MKS PR II Gniezno: Kobyłecka, Rożek – Alwin 5, Kabacińska 4, Wabińska 4, Draheim, Skoczeń, Dolacińska 6, Grzegorek, Rachela 4, Tanaś 3, Łachowska 5, Śmigowska 1, Nowicka.
Karne: 2/3
Kary: 4 min. ( Wabińska, Tanaś)
KPR: Kiepura, Staszewska – Brzoza, Kowalczyk 1, Leśniak 6, Pawełek 3, Bej 4, Smoleń 1, Lech 4, Janecka 3, Siekańska, Kluj, Dobrowolska, Capote-Światłowska
Karne: 4/5
Kary: 14 min. (Pawełek x2, Lech x2, Kiepura, Brzoza)

Na kłopoty Beata Kowalczyk. KPR lepszy w Koszalinie

KPR z piątym zwycięstwem w PGNiG Superlidze kobiet. Podopieczne Edyty Majdzińskiej pokonały w wyjazdowym spotkaniu Młyny Stoisław Koszalin 22-20. Kobierzyczanki odwróciły losy meczu w drugiej połowie, a duży w tym udział miały m.in. Beata Kowalczyk i Zorica Despodovska.

Wynik otworzyła Hanna Rycharska, ale szybko odpowiedziała Zorica Despodovska. Na boisku pewniej wyglądały jednak gospodynie i po chwili prowadziły już 4-1. Sporo kłopotów defensywie KPR-u sprawiała obrotowa Młynów oraz grająca na zwodzie Anna Mączka. Po dziesięciu minutach mieliśmy już 6-3 dla Koszalina.

Wiatr w żagle złapały wówczas kobierzyczanki. Najpierw zniwelowały straty, a następnie po bloku Aleksandry Kucharskiej wyprowadziły kontrę, która dała im remis (6-6 w 13′). Był to jednak chwilowy zryw. Wśród biało-zielonych bardzo dobrze w ataku radziły sobie Smolinh oraz Andriichuk, które co chwila przedzierały się przez obronę KPR-u, a między słupkami trudna do pokonania była Aleksandra Krebs. Rezultat pierwszej części spotkania ustaliła na 14-10 Emilia Kowalik.

Druga część rozpoczęła się od trafienia Kingi Jakubowskiej. W bramce zmianę powrotną dała Kowalczyk, a dzięki jej interwencji i szybkiemu wyprowadzeniu piłki Kobierki zmniejszyły straty do dwóch oczek (14-12 w 32′). Kobierzyczanki zaczęły grać nieco agresywniej w obronie, co utrudniało budowanie akcji ofensywnych Młynom. O czas w 35. minucie poprosił szkoleniowiec gospodyń, Adrian Struzik. Uwagi przyniosły skutek – jego podopieczne odzyskały przewagę sprzed przerwy.

Chwilę później na ławkę kar odesłana została Hanna Rycharska. Swoją szansę wykorzystały trójkolorwe – najpierw trafiła Kucharska, a za chwilę do pustej bramki piłkę posłała Ola Tomczyk. Po raz kolejny na listę strzelczyń wpisała się również Despodovska, ponownie nawiązując kontakt (16-15 w 40′). W dobrej dyspozycji były bramkarki obu zespołów. Najpierw bramkę kontaktową zdobyła po indywidualnej akcji Wiertelak, do remisu doprowadziła Despodovska, a w 46. swoją drużynę na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu wyprowadziła Martyna Michalak. O rozmowę ze swoim zespołem poprosił trener gospodyń. Nic dziwnego – jego zawodniczki w drugiej części spotkania trafiały zaledwie cztery razy. Duża w tym zasługa wspomnianej już wcześniej Kowalczyk, która niepokonana była nawet w sytuacjach sam na sam.

Przy dwóch oczkach zaliczki o czas poprosiła Edyta Majdzińska. Wówczas w grę drużyn wkradło się sporo nerwowości i niewymuszonych błędów, co skutkowało strzeleckim impasem przez osiem minut. Niemoc przełamała najpierw Jakubowska, błyskawicznie po drugiej stronie odpowiedziała Borysławska. Bramkę kontaktową zdobyła Lesia Smolinh. Na sześdziesiąt sekund przed końcem o kolejną przerwę poprosiła szkoleniowiec drużyny gości. Ustaloną akcję zakończyła liderka zespołu w ataku, Despodovska. KPR wygrał w Koszalinie 22-20.

W pierwszej połowie nie radziłyśmy sobie z rzutem z drugiej linii, ale w przerwie powiedziałyśmy sobie w szatni co trzeba robić i jak powstrzymać koszalinianki, by nie oddawały rzutów z tej drugiej linii. Gdy poprawiłyśmy ten element, było już zdecydowanie lepiej. Oczywiście bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, bo tym samym jesteśmy drugie w tabeli – powiedziała po ostatnim gwizdku kapitan Kobierek, Mariola Wiertelak.

Nagrody dla najlepszych zawodniczek spotkania, które ufundował oficjalny partner PGNiG Superligi Kobiet, marka Lirene, otrzymały Aleksandra Krebs (Młyny Stoisław Koszalin) oraz Zorica Despodovska (KPR Gminy Kobierzyce).

Dzięki zwycięstwu kobierzyczanki zrównały się dorobkiem punktowym z Zagłębiem i Perłą. Zespoły te mają jednak do rozegrania między sobą spotkanie. W najbliższą sobotę brązowe medalistki z poprzedniego sezonu zmierzą się w Chorzowie z tamtejszym Ruchem.

Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce 20-22 (14-10)
Młyny: Filończuk, Krebs – Andriichuk 5, Borysławska 1, Grobelska, Kowalik 1, Mączka 4, Nowicka 1, Rycharska 3, Smolinh 3, Somionka, Urbaniak 1, Volovnyk 1, Zagrajek
Karne: 3/3
Kary: 8 min. (Nowicka, Volovnyk, Rycharska x2)
KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 2, Kucharska 1, Ilnicka, Tomczyk 2, Buklarewicz, Janas 2, Kuriata, Wiertelak 3, Ważna 1, Ivanović, Koprowska 1, Despodovska 9, Michalak 1
Karne: 3/5
Kary: 8 min. (Tomczyk, Ważna x2, Kuriata)