Kobierzyczanki zwycięskie w ostatnim sparingu przed sezonem

KPR Kobierzyce, a wraz z nimi reszta zespołów, są na ostatniej prostej przed nowym sezonem. Na tydzień przed startem rozgrywek podopieczne Edyty Majdzińskiej pokonały w sparingowym starciu chorzowski Ruch 24-22.

Kobierzyczanki miały problem z “wejściem w mecz”. Na początku zanotowały pare błędów, co wykorzystywały gospodynie. Dopiero kilka udanych interwencji Beaty Kowalczyk w bramce i indywidualne akcje Kingi Jakubowskiej pozwoliły na uzyskanie przewagi (9-5). Dobrze spisywała się także Martyna Michalak, która tego dnia była najskuteczniejszą zawodniczką KPR-u. Ambitny Ruch przed przerwą zdołał zmniejszyć jeszcze straty do jednej bramki.

Po zmianie stron obie drużyny grały dosyć szybko, choć nieskutecznie – kontrataki najczęściej kończyły się przechwytem bądź nietrafieniem. Z dobrej strony pokazała się również młodsza bramkarka drużyny z Dolnego Śląska, Barbara Zima, która obroniła wszystkie rzuty karne.
– Oba zespoły grały twardo w obronie. Chorzowianki zaskoczyły nas grą jeden na jeden, z tym nie umiałyśmy sobie poradzić – powiedziała po końcowym gwizdku szkoleniowiec KPR-u, Edyta Majdzińska. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem trójkolorowych 24-22.

Do rozpoczęcia sezonu pozostało osiem dni. W inauguracyjnym spotkaniu PGNiG Superligi Kobiet, 7 września o godz. 17) Kobierzyce podejmą Piotrcovię. Tydzień później, także we własnej hali, zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

KPR Ruch Chorzów – KPR Kobierzyce 22-24 (14-15)


Kobierzyce: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 6, Kucharska 1, Ilnicka, Tomczyk 1, Wesołowska 1, Janas, Kuriata, Wiertelak 5, Kozioł, Mokrzka, Ivanović, Walczak 2, Koprowska 1, Despodovska, Mazurkiewicz, Wicik, Michalak 7.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.