Biało-Czerwone jednak bez złota

Młodzieżowa reprezentacja Polski niestety bez najwyższego stopnia podium. W Wielkim finale Mistrzostw Europy dywizji “B” w Warnie lepsze okazały się Serbki. Bez zwycięstwa turniej w Policach zakończyła również kadra rocznika 2002.

Zawodniczki Agnieszki Truszyńskiej doskonale zdawały sobie sprawę, że pojedynek z bardzo silną drużyną Serbii będzie niezwykle wymagający. Przez pierwszy kwadrans radziły sobie całkiem nieźle. Przewaga rywalek zaczęła się zarysowywać dopiero pod koniec pierwszej połowy. Do przerwy prowadziły one 12-10. Po zmianie stron podwyższyły prowadzenie do czterech, pięciu trafień i kontrolowały przebieg spotkania. Polki żmudnie próbowały odrabiać straty, ale popełniały zbyt dużo błędów własnych. Ostatecznie uległy Serbkom 22-20.

Z bardzo dobrej strony w całym turnieju pokazała się nasza nowa bramkarka, Barbara Zima. Gratulujemy srebrnego medalu!

Porażkę poniosły również podopieczne Adriana Struzika, które na zakończenie międzynarodowego, towarzyskiego turnieju w Policach przegrały z Dunkami 23-30. Finalnie zajęły trzecie miejsce. Swój występ do udanych może zaliczyć Patrycja Kozioł.

Obie zawodniczki wrócą teraz do Kobierzyc, gdzie włączą się do trwającego już okresu przygotowawczego. Zespół Edyty Majdzińskiej trenuje obecnie na własnych obiektach, a na początku sierpnia uda się na obóz do Wojanowa.