Zagłębie pokonane!

Derby są nasze, derby do nas należą!

W osiemnastej kolejce KPR mierzył się w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin i sprawił nie lada niespodziankę, pokonując gospodynie.

W ubiegły weekend kobierzyczanki po raz kolejny przegrały z wyżej notowanym przeciwnikiem zaledwie jedną bramką i jechały do Lubina bardzo zmotywowane, co było widać już od pierwszych minut spotkania. Pierwsza na listę strzelczyń wpisała się dwukrotnie Karolina Semeniuk, ale niedługo potem Kinga Jakubowska doprowadziła do stanu 3:3. Przez większość pierwszej połowy Miedziowe minimalnie prowadziły, ale na chwilę przed końcem przyjezdne trafiły trzykrotnie – raz Kaźmierska, dwa razy Dąbrowska, doprowadzając do remisu po 9. Niski wynik był zasługą bardzo dobrej obrony obu zespołów oraz znakomitej gry bramkarek.

Po zmianie stron podopieczne Edyty Majdzińskiej przejęły inicjatywę. Gospodynie popełniały wiele niewymuszonych błędów, co pozowoliło drużynie gości zdobyć sześć bramek z rzędu zbudować bezpieczną przewagę. W bramce spisywała się Ciesiółka, a na parkiecie rządziła Dąbrowska. Po trafieniu Michalak, KPR prowadził już różnicą pięciu oczek. Potem trzy bramki dorzuciła “Śliwka”, a w ostatniej minucie dwie Jakubowska. Zwycięstwo przyjezdnych stało się faktem.

Dzięki wygranej zespół spod Wrocławia wrócił na siódme miejsce w tabeli. MVP meczu wybrana została Marta Dąbrowska.

Już w sobotę, 17 lutego, kobierzyczanki podejmą na własnym boisku beniaminka ligi, Koronę Handball Kielce. Początek o godz. 17 – zapraszamy!

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 18-25 (9-9)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb (2), M. Mączka (3), Semeniuk (3), Trawczyńska, Buklarewicz (1), Górna (1), Piechnik (1), Belmas, Jochymek (2), Pielesz, Milojević (5)

KPR: Ciesiółka, Słota – Jakubowska (5), Skalska (2), A. Mączka (3), Janczak, Wesołowska (3), Kaźmierska (2), Wiertelak (1), Charzyńska, Walczak, Dąbrowska (7), Michalak (2).