Bez niespodzianki

To był pojedynek dwóch drużyn, które walczą o zupełnie inne cele. Kobierzyczanki chcą zająć jak najwyższą pozycję, Vistal – obronić tytuł Mistrza. Mimo walecznej postawy gospodyń w zaległym meczu piątej kolejki obyło się bez niespodzianki.

W siódemce wystawionej przez Edytę Majdzińską zabrakło najskuteczniejszej wśród jej podopiecznych, Anny Mączki. Pomimo tego bramki padały szybko po obu stronach – po dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 5:5. Chwilę potem Elżbieta Wesołowska wyprowadziła swój zespół na ostatnie w tym spotkaniu prowadzenie. Trenerka gospodyń zaczęła rotować składem. Na parkiecie pojawiły się zawodniczki, które możemy oglądać w lidze znacznie rzadziej. Gdynianki zdecydowanie podkręciły tempo i po trzydziestu minutach miały już pięć trafień więcej. Na wyróżnienie w tej połowie zasługużyły Kinga Jakubowska oraz Marta Dąbrowska – autorki ponad połowy dorobku KPR-u.

Druga część meczu wyglądała bardzo podobnie. Przyjezdne grały uaktywniły skrzydłowe, skuteczne były również zawodniczki drugiej linii, szczególnie Aleksandra Zych. Warto podkreślić także, że Oliwia Kamińska obroniła aż cztery rzuty karne. Kobierzyczanki próbowały odrabiać straty, ale na nic się to zdało. Ostatecznie złote medalistki ubiegłego sezonu zwyciężyły 31-19.

Najbardziej wartościową zawodniczką pojedynku wybrana została Aleksandra Zych.

Dzięki wygranej, Vistal awansował w tabeli na ostatnie miejsce podium. KPR stale zajmuje ósmą pozycję, jednak w sobotę będzie miał szansę na zdobycie kolejnych punktów. Ekipa z Kobierzyc uda się do Chorzowa, aby zmierzyć się z Ruchem. Początek spotkania o godz. 18.

KPR Kobierzyce – Vistal Gdynia 19-31 (12-17)

KPR: Ciesiółka, Słota – Jakubowska (3), Skalska (2), Wojda, Mączka (1), Janczak (1), Wesołowska (1), Kaźmierska, Wiertelak (1), Charzyńska, Linkowska, Daszkiewicz, Walczak (2), Dąbrowska (6), Michalak (2).

Karne: 1/5

Vistal: Kordowiecka (1)Kamińska – Janiszewska (1), Pękala (2), Stanulewicz (4), Zych (7), Kozłowska (3), Gutkowska (4), Kowalczyk, Śliwińska, Machado (3), Szarawaga (4), Kulwińska (2), Uścinowicz, Błaszkowska.