Juniorki: Dwa mecze, dwie porażki

Podopieczne trener Aleksandry Raczkowskiej odniosły w tym tygodniu dwie porażki i w Dolnośląskiej Lidze Juniorek pozostają jedyną drużyną, która nie zdobyła jeszcze punktów.

W czwartek juniorki podejmowały MKS Zagłębie Lubin. Pierwsze dwadzieścia minut to walka cios za cios, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi. Potem to przyjezdne przejęły inicjatywę i ta część meczu zakończyła się wynikiem 11-17. W drugiej połowie godpodynie starały się zmniejszyć różnicę bramek, zbliżyły się nawet do Miedziowych na cztery trafienia, ale ostatecznie uległy 24-29.

KPR Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin 24-29 (11-17)

KPR: Kucharska, Staszewska; Bej (1), Brzoza, Ilnicka (7), Jakubowska (2), Janecka (2), Kozioł (7), Kuriata (3), Mikoś, Siekańska (2).

Karne: 3/5

MKS: Czyż, Florczyk (1), Kliszcz (3), Kocińska (1), Kowalaszek (2), Kurdzielewicz (7), Lewandowska (1), Milczarczyk (2), Miłek (3), Najdek (6), Pacyna, Piróg, Skupień (3), Tracz

Karne: 5/5

W sobotę juniorki rozegrały mecz przeniesiony z drugiej kolejki. Od początku goniły wynik. Dopiero bramka zdobyta w 23. minucie przez Paulinę Ilnicką dała impuls do odrabiania strat. Ze stanu 7:12 na koniec połowy mieliśmy remis po 14. Po zmianie stron to przyjezdne kontrolowały wynik spotkania. Autorką sześciu z dziewięciu trafień KPR-u była Patrycja Kozioł, która pokazała się w obu meczach z bardzo dobrej strony.

KPR Kobierzyce – EUCO UKS 9 Legnica 23-30 (14-14)

KPR: Kucharska, Staszewska, Trawińska; Bej, Brzoza, Ilnicka (4), Janecka (4), Kozioł (11), Kuriata, Mikoś, Siekańska (4).

Karne: 1/2

UKS: Sielicka, Trojanowska; Stala (8), Winiarska, Foryt, Rokus, Golińska (5), Rogala (6), Ozga (4), Pawińska (5), Lewandowska (2).

Karne: 2/5

Kolejny mecz juniorki KPR-u rozegrają z UKS Handball 28 Wrocław w środę, 25 października, o godz. 16 w hali przy ul. Chełmońskiego 43 we Wrocławiu.