Podopieczne Grażyny Janczak i Mariusza Łyszczyńskiego odniosły trzecie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi kobiet i są liderem grupy wielkopolskiej. W sobotę, 3 listopada, pokonały w Koszalini drugi zespół Energi 28-30.

KPR zaczął spotkanie od prowadzenia, ale gospodynie zdołały ze stanu 1-3 wyjść na przewagę 6-3. Po trafieniu Marleny Bej w osiemnastej minucie na tablicy widniał remis po 7. Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec koszalinianek, ale to przyjezdne schodziły na przerwę w lepszej sytuacji, bo z dwubramkowym zapasem.

Druga część spotkania to już wymiana „cios za cios”. Bardzo dobrze radziła sobie w ataku Paulina Ilnicka, autorka aż sześciu trafień po zmianie stron, wśród gospodyń prym wiodła Kaczanowska. Na pięć minut przed końcem mieliśmy równowagę. Lepiej z presją czasu poradziły sobie kobierzyczanki i wywiozły z Koszalina trzy punkty.

W następnej kolejce KPR podejmie na własnym parkiecie Victorię Świebodzice. Spotkanie już w sobotę, 10 listopada o godz. 12:30 – zapraszamy!

Energa Politechnika Koszalin – KPR Kobierzyce II 28-30 (10-12)

Energa: Suchowiak, Budnicka (4), Bretenbach, Kaczanowska (5), Striukowa (4), Domaros (2), Gajdzis (3), Antczak (1), Karwas (1), Kotłowska (2), Matczak (6), Neumann, Sawczuk, Sach

KPR: Kucharska, Staszewska, Trawińska- Brzoza, Ilnicka (10), Bej (2), Janczak (3), Jabłońska, Drozdowska (4), Mikoś (2), Barańska, Kuriata (4), Wyszyńska, Siekańska (2), Janecka (3).