W sobotę odbył się turniej ”Dzieci Dzieciom” organizowany przez nasz klub na rzecz Fundacji ”Na ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową”. Impreza odbyła się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Kobierzycach, a Honorowym Patronatem objął ją Wójt Gminy, Ryszard Pacholik.

Na samym początku w krótkich meczach zaprezentowały się nasze drużyny młodzieżowe – dziewczynki i juniorki z ich rówieśniczkami z Ziębic oraz Oławy. Młodych sportowców nagrodziła Przewodnicząca Rady Gminy Kobierzyce, Elżbieta Regulska oraz zastępca Wójta, Piotr Kopeć. Liczna publiczność mogła obejrzeć również pokazy Cheerleaders Wrocław oraz grupy akrobatycznej Fly Cube, a także występ Agnieszki Faściszewskiej oraz Mariusza Węgłowskiego z córką . Najwięcej emocji wzbudził jednak pojedynek  mistrza Polski i zwycięzcy tegorocznej Ligi Mistrzów w futbolu amerykańskim Panthers Wrocław z kibicami, działaczami i sponsorami KPR Gminy Kobierzyce.

Kwota, którą udało nam się zebrać do tej pory to ponad 11 tysięcy złotych!

W czasie aukcji rękawice Artura Szpilki zostały wylicytowane za 2000zł  – dziękujemy Pani Ewie za pomoc w ich sprowadzeniu z USA i oczywiście Arturowi za ten piękny gest. Dwie koszulki – drużyny narodowej i naszego zespołu zostały wylicytowane za 2500zł – dziękujemy Marcie Dąbrowskiej za zdobycie koszulki kadry. Podczas turnieju za 1000zł kupiono obraz namalowany przez jednego z podopiecznych fundacji.

Serdeczne podziękowania kierujemy także w stronę Loopy’s World, sieci kin Helios, ośrodka narciarskiego Zieleniec Ski Arena, koncernu Maspex, hotelu Orient, basenu Ślęza, przedsiębiorstwa Lorenz, Kobierzyckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Kobierzycach. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które pomogły nam zoorganizować to przedsięwzięcie. Największe brawa należą się jednak Państwu za ogromne serca i chęć niesienia pomocy! DZIĘKUJEMY!

 

Zdjęcia: Gazeta Sąsiedzka 이웃을 위한 신문 ExtraPolska.pl