Na dolnośląskich parkietach II ligi kobiet także najlepsze Kobierki – podopieczne Grażyny Janczak i Mariusza Łyszczyńskiego najpierw pokonały w derbach zespoły z Wrocławia i Świebodzic, a w sobotę wygrały pewnie z drugim zespołem Zagłębia Lubin 35-29.

Miedziowe przyjechały do Kobierzyc z jasnym celem – urwać punkty liderowi, co pokazywały od pierwszych minut spotkania. Dobra obrona i szybkie tempo gry sprawiły, że po zaledwie dziesięciu minutach wyszły na prowadzenie 4-6. Bardzo aktywne w tym czasie były Daria Miłek i Klaudia Milczarczyk. Chwilę później swoją drużynę na prowadzenie wyprowadził duet Ilnicka – Kozioł, które zdobyły pięć bramek. O czas poprosiła szkoleniowiec gości, ale na niewiele się to zdało. Kilka dobrych interwencji Sary Trawińskiej i trafienia Oliwii Kuriata dały kobierzyczankom dwubramkową przewagę po trzydziestu minutach.

Po zmianie stron cztery razy z rzędu na listę strzelczyń wpisała się Kozioł. W tym momencie meczu Zagłębie traciło już pięć bramek, a między słupkami gospodyń dobrą zmianę dały najpierw Kucharska, a potem Staszewska. Dystans ten w późniejszym czasie zmniejszał się głównie za sprawą wspomnianej już wcześniej Milczarczyk i Martyny Siemianowskiej. Druga część spotkania była zdecydowanie bardziej chaotyczna, oba zespołoy popełniały sporo niewymuszonych błędów. Lubinianki zdołały zbliżyć się jeszcze na 27-25, ale gospodynie zachowały zimną krew i tylko podwyższyły swoje prowadzenie. Końcowy rezultat ustaliła na 35-29 po indywidualnej akcji Marlena Bej.

Kobierzyczanki dopisały do sowjego konta kolejne punkty – mają ich już osiemnaście i pewnie zasiadają na fotelu lidera, gdyż jako jedyne nie zaznały w tym sezonie goryczy porażki. W czwartek tj. 29 listopada o godz. 18 zmierzą się w Kępnie z tamtejszą Polonią.

KPR Kobierzyce II – MKS Zagłębie Lubin II 35-29 (15-13)

KPR: Trawińska, Staszewska, Kucharska – Brzoza, Ilnicka (11), Bej (4), Janczak, Drozdowska (3), Kozioł (10), Barańska, Kuriata (6), Wyszyńska, Siekańka, Janecka (1).

MKS: Lewandowska (3), Kocińska, Miłek (3), Sośnicka (3), Piróg, Karpiel, Florczyk (1), Gawron (1), Ściernicka, Siemianowska (4), Styś (4), Milczarczyk (10)