PGNiG Superliga Kobiet wraca do Kobierzyc po prawie miesięcznej przerwie! Osłabione podopieczne Edyty Majdzińskiej czeka trudne zadanie, bowiem podejmą MKS Perłę Lublin.

Drużyna gości broni w tym sezonie tytułu Mistrza Polski. Ostatnią porażkę poniosły w listopadzie ubiegłego roku i obecnie przewodzą stawce. Na swoim koncie mają tyle samo punktów, co Zagłębie, jednak Miedziowe mają jedno spotkanie rozegrane więcej. Najskuteczniejsze w ekipie z Lublina są Marta Gęga, Aneta Łabuda oraz Aleksandra Rosiak. Bardzo silnym punktem są również bramkarki, w tym Weronika Gawlik.

Kobierzyczanki mają w trzeciej rundzie zmienne szczęście. Na początku pokonały w rzutach karnych Pogoń Szczecin, a następnie uległy w Elblągu Startowi, co odbiło się na ich pozycji w tabeli. Aktualnie zajmują piątą pozycję i w przypadku zwycięstwa mają szansę na awans. Problemem KPR-u są jednak poważne kontuzje – od długiego czasu nie grają Mączka, Mokrzka i Słota, ostatnio urazu doznała także Kucharska. Pod ich nieobecność bardzo dobrze spisują się za to kapitan zespołu, Marta Dąbrowska, oraz Beata Skalska.

W tegorocznych rozgrywkach dwukrotnie lepsze okazywały się lublinianki, które w pierwszej rundzie wygrały 27-23, a później 26-16. Jak będzie tym razem?

Udostępniajcie i zapraszajcie znajomych! Nie może Was zabraknąć – razem walczymy o kolejne punkty! Do zobaczenia!

KPR Kobierzyce – MKS Perła Lublin

sobota, 13 kwietnia, godz. 17

Hala Sportowa ul. Dębowa 20 Kobierzyce

Pozostałe spotkania:

  1. EKS Start Elbląg – Energa AZS Koszalin
  2. SPR Pogoń Szczecin – Metraco Zagłębie Lubin 27-25