Pełna hala, dwa niesmowicie głośne Kluby Kibica i derbowy pojedynek na parkiecie, który zakończył się naszym zwycięstwem!

W 20 kolejce zmagań PGNiG Superligi Kobiet do Kobierzyc przyjechał sąsiedni KPR, ten z Jeleniej Góry.  Jeleniogórzanki zajmują w tabeli przedostatnie miejsce. Każde punkty są dla nich na wagę złota, ale tych nie chciałyśmy oddać.

Zespół ze stolicy Karkonoszy od samego początku stosował manewr indywidualnego krycia Beaty Skalskiej. Po dziesięciu minutach był remis 5:5. Wówczas naprzemiennie zaczęły trafiać Anna Mączka i Julia Walczak – odpowiednio trzy i cztery razy. Wśród przeciwniczek dobrze spisywała się Sabina Kobzar. Rywalki miały problem ze zdobywaniem bramek głównie za sprawą Katarzyny Demiańczuk, która świetnie dawała sobie radę przez całe trzydzieści minut.  Rezultat pierwszej połowy na 15:11 ustaliła Martyna Michalak.

Po zmianie stron kobierzyczanki rzuciły się do budowania bezpiecznej przewagi. Derby rządzą się swoimi prawami, dlatego każdy błąd mógł zaważyć o końcowym wyniku. Skuteczne akcje w obronie pozwoliły wyprowadzić kilka szybszych ataków i po niecałym kwadransie miałyśmy na koncie o 11 bramek więcej niż podopieczne Tomasza Konitza. Z kontrataków trafiały Dominika Daszkiewicz oraz Monika Kaźmierska, a w bramce dobrą zmianę dała Magdalena Słota. Mimo ambitnej walki przyjezdnych, nie udało im się odmienić losów spotkania i dwa punkty zostają w Kobierzycach.

Dzięki zwycięstwu KPR odzyskał ósme miejsce w tabeli. W przyszłym tygodniu czeka nas kolejny mecz we własnej hali. Podejmiemy zespół z Gdyni – zapraszamy!

Po raz kolejny dziękujemy naszym niesamowitym kibicom! Jak zawsze daliście z siebie wszystko! To nasz wspólny sukces!

 

 

 

 

 

KPR Kobierzyce – KPR Jelenia Góra 28-21 (15-11)

W bramce: Katarzyna Demiańczuk, Magdalena Słota

W polu: Kinga Jakubowska (1), Beata Skalska, Paulina Wojda, Anna Mączka (7), Grażyna Janczak, Elżbieta Wesołowska (3), Amanda Łuczkowska, Monika Kaźmierska (5), Barbara Szymańska (1), Oliwia Bartkowska, Jagoda Linkowska (1), Dominika Daszkiewicz (4), Julia Walczak (5), Martyna Michalak (1).

KPR JG: Hoffman, Ciesiółka, Filończuk – Bilenia , Tomczyk (1), Maziarz, Kobzar (10), Załoga (4), Jasińska (1), Kanicka , Oreszczuk , Janas (3), Skowrońska , Koc (2)