Zwycięstwo w dolnośląskich derbach i czwarte miejsce na zakończenie rundy zasadniczej – to sobotni bilans KPR-u Kobierzyce. Osłabiona drużyna Edyty Majdzińskiej pokonała we własnej hali Jelenią Górę 32-30.

Kobierzyczanki bardzo mocno zaczęły – kilka szybkich bramek pozwoliło im wyjść na prowadzenie. Po trafieniu Beaty Skalskiej było 3-0. Kiedy rozgrywająca gospodyń wpisała się na listę strzelczyń ponownie, na tablicy widniał wynik 12-7. Znakomite zawody rozgrywała Monika Kaźmierska, która w pierwszej połowie pokonała bramkarkę gości aż pięciokrotnie. Po przeciwnej stronie wyróżniały się Aleksandra Oreszczuk oraz Sabina Kobzar. Wysiłki zdały się jednak na nic, gdyż ich drużyna schodziła na przerwę przy stanie 18-11.

Sytuacja uległa zmianie w drugiej części spotkania. Przyjezdne złapały wiatr w żagle i zdobyły osiem bramek przy zaledwie trzech gospodyń, zmniejszając straty do dwóch trafień. Kibiców uspokoiła na moment szybkimi kontratakami Mariola Wiertelak. Podopieczne Michała Pastuszki nie składały broni i do ostatnich minut walczyły o zmianę rezultatu. W decydującej fazie meczu kilka skutecznych interwencji odnotowała Monika Ciesiółka, wybrana później MVP. Ostatecznie kobierzyczanki zwyciężyły 32-30.

Gospodynie były pewne miejsca w górnej szóstce już klika kolejek temu. Komplet punktów podkreślił jeszcze historyczny awans do grupy mistrzowskiej. KPR zakończył rundę zasadniczą na czwartym miejscu i z tej pozycji będzie przystępował do dalszych rozgrywek. Kolejnym rywalem na drodze drużyny Edyty Majdzińskiej będzie SPR Pogoń Szczecin. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę, 31 marca, o godz. 16 w Szczecinie.

KPR Kobierzyce – KPR Jelenia Góra 32-30 (18-11)

Kobierzyce: Ciesiółka, Lis – Koprowska (6), Kucharska (6), Kaźmierska (5), Skalska (4), Walczak (4), Wiertelak (3), Wesołowska (2), Dąbrowska (2), Michalak.

Jelenia: Filończuk, Szczurek – Kobzar (10), Oreszczuk (7), Jasińska (4), Załoga (4), Bielecka (2), Tomczyk (2), Najdek (1), Skowrońska, Żukowska