W 27 kolejce dwa dolnośląskie KPR-y mierzyły się ze sobą w derbowym pojedynku. Po emocjonującym spotkaniu i szalonej końcówce w Jeleniej Górze  zwyciężyły kobierzyczanki.
Mecz lepiej zaczęły przyjezdne i po bramce Anny Mączki prowadziły 3:1. Potem do głosu doszły gospodynie i w ciągu 10 minut trafiły siedem razy. Przy stanie 9:5 o czas poprosił Tomasz Folga. Gra kobierzyckiego KPR-u poprawiła się. Trzy bramki zdobyła Julia Walczak, po dwie Beata Skalska i Elżbieta Wesołowska. Kilka sekund przed końcem pierwszej połowy na listę strzelczyń wpisała się Jagoda Linkowska i tym samym ustaliła wynik na 12:13.
Po zmianie stron walka była jeszcze bardziej zacięta. Żaden z KPR-ów nie mógł wypracować sobie znacznej przewagi. Dopiero w 53. minucie Martyna Michalak wykorzystała rzut karny i wyprowadziła swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Po przeciwnej stronie bardzo dobrze spisywała się Sabina Kobzar oraz Aleksandra Tomczyk. W ostatniej minucie bramkę zdobyła Julia Walczak, i nawet szybka odpowiedź jeleniogórzanek nie była w stanie odebrać KPR-owi zwycięstwa. Podopieczne Tomasza Folgi zwyciężyły 24:23.
Dzięki dwóm zdobytym punktom KPR plasuje się w tabeli spadkowej na trzecim miejscu i z dorobkiem 18 punktów jest bardzo bliski utrzymania.
W kolejnej kolejce kobierzyczanki zmierzą się w Nowym Sączu z tamtejszą Olimpią-Beskid. Mecz zostanie rozegrany 29 kwietnia o godzinie 16.
 KPR Jelenia Góra – KPR Kobierzyce 23-24 (12-13)
W bramce: Magdalena Słota, Katarzyna  Demiańczuk
W polu: Kinga Jakubowska (3), Beata Skalska (3), Anna Mączka (2), Elżbieta Wesołowska (5), Monika Kaźmierska, Barbara Szymańska (1), Jagoda Linkowska (1), Julia Walczak (7), Martyna Michalak (2)
KPR Jelenia Góra: Monika Ciesiółka, Natalia Filończuk – Tatiana Bilenia (3), Aleksandra Tomczyk (6), Magdalena Maziarz, Sabina Kobzar (6), Joanna Załoga (4), Sylwia Jasińska, Karolina Kanicka, Aleksandra Oreszczuk (2), Natalia Janas (2)