Przed naszymi zespołami młodzieżowymi intensywny czas – w tym tygodniu młodziczki rozegrają aż trzy spotkania, tym samym kończąc drugą rundę rozgrywek.

Na pierwszy ogień pójdą podopieczne Moniki Wilczyńskiej. KPR II Wysoka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i wciąż czeka na pierwsze punkty w tym sezonie. W poprzedniej kolejce mierzyły się z liderem z Legnicy. Mecz zakończył się wynikiem 3-46. Najskuteczniejsze w szeregach trójkolorowych są Carla Capote-Światłowska, Maja Gustafiak oraz Zuzanna Rączka.

We wtorek na zaległy mecz 9. kolejki przyjedzie KPR Jelenia Góra. Drużyna ze stolicy Karkonoszy jest obecnie wiceliderem tabeli i do pierwszego miejsca traci sześć punktów. Jeszcze przed świętami pokonały KPR I. Wiodącymi zawodniczkami są Marcelina Kulas, Anna Rzadkosz oraz Sandra Salewska.

W pierwszej rundzie lepsze okazały się przyjezdne, wygrywając wówczas na własnym parkiecie.

KPR Kobierzyce II Wysoka – KPR Jelenia Góra

wtorek, 15 stycznia, godz. 19

Hala ZSP w Wysokiej, ul. Chabrowa 99

W sobotę nasze zawodniczki pojadą do Lubina na pojedynek z Zagłębiem. Miedziowe ostatnio mierzyły się z legniczankami i przegrały 29-16, co oznacza, że nie uda im się awansować na trzecie miejsce, gwarantujące grę w grupie mistrzowskiej. Wśród lubinianek znajduje się najskuteczniejsza szczypiornistka ligi – Weronika Chudek. Często trafiają także Emilia Godzic oraz Oliwia Andruszojć.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce II Wysoka 

sobota, 19 stycznia, godz. 14:30

Hala ul. K.E.N 17b Lubin

Niedziela to domowy mecz podopiecznych Beaty Skalskiej. W poprzedniej kolejce pechowo przegrały one z Włókniarzem Mirsk 19-18. Po dziewięciu kolejkach znajdują się na piątym miejscu. Najskuteczniejszymi zawodniczkami są Kalina Smoleń, Nikola Wronkowska i Karolina Żuk.

Naszym rywalem będzie lider tabeli, Dziewiątka Legnica. Przyjezdne nie straciły w tym sezonie punktów. W środę pokonały 29-16 Zagłębie Lubin. Ciężar zdobywania bramek rozkłada się w tej drużynie bardzo równomiernie, jednak najwyżej w klasyfikacji strzelczyń znajdują się Natalia Szuk, Elżbieta Lange oraz Julia Strójwąs.

KPR Kobierzyce II – EUCO-UKS 9 Legnica

niedziela, 20 stycznia, godz. 12

Hala Sportowa ul. Dębowa 20 Kobierzyce