Kibice zgromadzeni w Hali Sportowej w Kobierzycach po raz kolejny mieli powód do dumy. W meczu 18 kolejki PGNiG Superligi Kobiet odniosłyśmy ważne zwycięstwo nad drużyną z Kościerzyny. UKS to nasz bliski sąsiad z tabeli, więc był to pojedynek niezwykle istotny, jeśli chodzi o jej układ.

Początek spotkania przebiegał pod nasze dyktando,  indywidualnie kryta była Anna Mączka. Rolę ”reżyserki gry” przejęła Beata Skalska i kilka mądrze rozegranych akcji pozwoliło nam wyjść na prowadzenie. Walka była zacięta. Mimo dobrej gra Justyny Belter, przeciwniczki cały czas goniły wynik. Po bramce Weroniki Sus na 16:12, oba zespoły zeszły na przerwę.

Druga część meczu to zupełnie inny obraz obu drużyn. Kościerzyna wyszła na parkiet bardzo zmotywowana i widać było, że nie podda się tak łatwo. Z drugiej linii potężne rzuty oddawała Magdalena Ziółkowska, wtórowała jej Justyna Belter. My zaczęłyśmy popełniać błędy i po dziesięciu minutach przewaga zmniejszyła się do dwóch bramek. O czas poprosił  Tomasz Folga i gra KPRu znacznie uspokoiła się. Tablica wyników na kwadrans przed końcem wskazywała 22:21 i wszystko było możliwe.  Wówczas sprawy w swoje ręce wzięły dwie zawodniczki – Magdalena Słota oraz Paulina Wojda. Ta pierwsza zatrzymywała kościerzanki w dogodnych sytuacjach rzutowych, a druga pięknymi akcjami w ataku wywoływała fale radości u kibiców. Ambitny UKS zastosował ciekawy manewr krycia indywidualnego wszystkich przeciwniczek, ale nie zmieniło to już losów spotkania. W ostatniej minucie wynik 33:25 ustaliła Julia Walczak i drugie zwycięstwo przed własną publicznością stało się faktem.  Gratulacje dla całej ekipy!

Dzięki piątemu zwycięstwu nasz dorobek wynosi dziesięć punktów i niezmiennie zachowujemy ósmą pozycję w ligowej tabeli. W najbliżyszm czasie czekają nas dwa bardzo ważne spotkania – za tydzień  z Piotrcovią oraz 4 marca na własnej hali derbowy pojedynek z Jelenią Górą. Zapraszamy!

Z tego miejsca chcielibyśmy także podziękować za świetny doping przez cały mecz Klubowi Kibica oraz wszystkim Kibicom zgromadzonym na trybunach. To także Wasza wygrana!

KPR Kobierzyce – UKS PCM Kościerzyna 33-25 (16-12)

W bramce: Magdalena Słota, Katarzyna Demiańczuk

W polu: Kinga Jakubowska, Beata Skalska (3), Paulina Wojda (5), Anna Mączka (8), Grażyna Janczak (2), Elżbieta Wesołowska (1), Amanda Łuczkowska, Monika Kaźmierska (4), Barbara Szymańska (4), Oliwia Bartkowska, Jagoda Linkowska (2), Dominika Daszkiewicz (2), Martyna Michalak (2)

UKS: Łoś, Kordunowska-Lupa, Liskowska – Bunikowska (4), Konofał (2), Sus (1), Belter (8), Ziółkowska (5), Białek (1), Neitsch, Rogożeńska (1), Jakubowska, Wójcik, Krajewska (4)

 

Zdj. Gazeta Sąsiedzka 이웃을 위한 신문 ExtraPolska.pl