Znakomite widowisko, wyrównana walka i emocje do samego końca- tak można opisać wczorajsze derby. Pomimo ambitnej postawy KPR-u, Zagłębie zwyciężyło 26-24 i tym samym potwierdziło swoją dominację na Dolnym Śląsku.

Kobierzyczanki nie mogły sobie wymarzyć lepszego początku spotkania. Pokaz swoich umiejętności już w pierwszej minucie rozpoczęła Mariola Wiertelak. Była zawodniczka Miedziowych w krótkim czasie zdobyła trzy bramki. Lubinianki objęły prowadzenie dopiero po kwadransie (5-6), ale wówczas trzykrotnie rzut karny wykorzystała Anna Mączka. Po stronie gości dobrze spisywały się Agnieszka Jochymek i Adrianna Górna, ale to skrzydłowe z Kobierzyc miały do powiedzenia ostatnie słowo przed przerwą. Dwa trafienia dołożyła Wiertelak, jedno Kinga Jakubowska i mieliśmy 12-10 dla KPR-u.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Zagłębie przez błędy własne oraz nieskuteczność spowodowaną dobrą dyspozycją Moniki Ciesiółki cały czas musiały gonić wynik. Wśród gospodyń trafiały Mączka, Skalska, czy wspomniana już Wiertelak, której akcje podrywały co chwilę kibiców. W 52 minucie kobierzyczanki prowadziły 22-19, ale wtedy inicjatywę przejęły przyjezdne i sukcesywnie zmniejszały straty. Przy karze Wiertelak trener Edyta Majdzińska zdecydowała się na manewr wycofania bramkarki. Miedziowe doskonale spisały się w obronie, przejęły piłkę i dwukrotnie trafiły do pustej bramki, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie. W ostatniej minucie bramkę kontaktową zdobyła w indywidualnej akcji Grażyna Janczak, ale szybka odpowiedź ze strony Kingi Grzyb ustaliła wynik spotkania.

MVP pojedynku wybrana została Mariola Wiertelak. Żana Marić z Zagłębia oraz Anna Mączka z Kobierzyc zrównały się ze sobą ilością trafień po sześciu meczach i w klasyfikacji strzelców zajmują odpowiednio piąte oraz szóste miejsce.

Metraco Zagłębie Lubin pozostaje w Superlidze drużyną niepokonaną. Z dorobkiem dwudziestu punktów jest samodzielnym liderem tabeli. KPR ma na swoim koncie trzy punkty i zajmuje obecnie dziesiątą pozycję.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej w następnej kolejce zmierzą się w Kielcach z beniaminkiem ligi, Koroną. Spotkanie to zostanie rozegrane w ostatni weekend października.

KPR Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin 24-26 (12-10)

KPR: Ciesiółka, Słota – Jakubowska 1, Skalska 2, Wojda, Mączka 9 (5/5), Janczak 1, Wesołowska 1, Kaźmierska, Wiertelak 8, Charzyńska, Walczak 1, Dąbrowska 1, Michalak.
Karne: 5/5

Metraco Zagłębie: Maliczkiewcz 1, Wąż – Grzyb 4, Semeniuk 3, Trawczyńska 3, Buklarewicz 1, Wasiak 1, Górna 5, Ważna, Jochymek 3, Wojtas 1, Belmas 1, Pielesz 2, Milojević 1