We wczorajszym meczu 1/8 PGNiG Pucharu Polski KPR podejmował na własnym parkiecie Energę AZS Koszalin. Dla koszalinianek było to pierwsze spotkanie, my wcześniej pokonałyśmy po dogrywce Spartę Oborniki.

Początek spotkania przebiegał pod nasze dyktando, głównie dzięki postawie Ani Mączki, która w dziesięć minut zdobyła pięć bramek. Potem do głosu zaczęły dochodzić przyjezdne i za sprawą Hanny Sądej doprowadziły do wyrównania. Dzięki dobrej obronie, Energa wyszła na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:17.

W drugiej części meczu Trener Tomasz Folga dał szansę zawodniczkom, które na superligowych parkietach pojawiają się rzadziej. Ekipa z Koszalina systematycznie dorzucała kolejne bramki. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania dwa kontrataki skutecznie zakończyła Grażyna Janczak i przewaga stopniała do dwóch trafień. Wówczas Energa zaczęła bezwględnie wykorzystywać nasze błędy i nie oddała zwycięstwa aż do końca, wygrywając 32:24.

Atmosfera po zmianie stron była naprawdę gorąca. Sędziowie aż 20 razy odsyłali zawodniczki na ławkę. Rzadkie były momenty, kiedy obie drużyny grały w komplecie. W wyniku trzech wykluczeń czerwone kartki otrzymała Dominika Daszkiewicz oraz koszalińska zawodniczka, Amit Izak.

Energa awansowała do kolejnego etapu, w którym zmierzy się z Mistrzem Polski, MKS Selgros Lublin. Więcej na http://zprp.pl/zprp/rozgrywki/puchar-polski-kobiet/wyniki .

Mimo niekorzystnego wyniku, Tomasz Folga jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Dziewczynom z pewnością nie można odmówić walki, co jest bardzo ważne przed czekającymi nas niedługo spotkaniami. W weekend rozegramy bardzo ważny mecz przeciwko Kościerzynie. Początek w sobotę, o 17- zapraszamy!

KPR Kobierzyce – Energa AZS Koszalin 24:32 (13:17)

W bramce: Magdalena Słota, Katarzyna Demiańczuk

W polu: Kinga Jakubowska (3), Beata Skalska, Paulina Wojda (1), Anna Mączka (7), Grażyna Janczak (3), Elżbieta Wesołowska, Amanda Łuczkowska, Monika Kaźmierska (2), Barbara Szymańska (3), Oliwia Bartkowska, Jagoda Linkowska (4), Dominika Daszkiewicz (1), Martyna Michalak

Energa: Kowalczyk, Wiercioch – Protsenko (1), Roszak (8), Budnicka (2), Tracz (3), Domaros (1), Chmiel (1), Kaczanowska, Błaszczyk (4), Niesciaruk (5), Izak (2), Sądej (4), Piwowarczyk (1).