Historia

Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce został zarejestrowany jako stowarzyszenie kultury fizycznej i sportu w 1998 r, zajmujące się organizacją imprez sportowych i udział w kwalifikowanych zawodach sportowych dzieci i młodzieży w piłce ręcznej na terenie Gminy Kobierzyce.

W Klubie zajmujemy się szkoleniem uzdolnionych sportowo dziewcząt od trzeciej klasy Szkoły Podstawowej aż do wieku seniorki.
Zajęcia prowadzimy w 5 grupach szkoleniowych:
– dziewczęta z klas 3-4 SP – grupa naborowa
– dziewczęta z klas 5-6 SP – kategoria wiekowa „Dziewczynka”
– dziewczęta z klas 1-2 G – kategoria wiekowa „Młodziczka”
– dziewczęta z klas 3 G i 1 LO – kategoria wiekowa „Juniorka Młodsza”

W zajęciach naszego klubu uczestniczy blisko 90 dziewcząt i kobiet.
„Dziewczęta”, „Młodziczki” i „Juniorki Młodsze” biorą udział w rozgrywkach ligi państwowej prowadzonej przez Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej we Wrocławiu. Od kilku lat nasze zespoły stanowią czołówkę Dolnego Śląska w swoich kategoriach wiekowych a bardzo duża grupa naszych zawodniczek jest corocznie powoływana do kadr naszego województwa.

W naszej niedługiej historii klubu dochowaliśmy się wielu wychowanek. Kilka z nich w obecnym sezonie występuje obecnie na parkietach ekstraklasy:
– KPR Jelenia Góra – Martyna Michalak
– Pogoń Baltica Szczecin – Katarzyna Sabała
– MKS Zagłębie Lubin – Monika Maliczkiewicz, Mariola Wiertelak

Największe osiągnięcia Klubu to:
– w sezonie 2004/2005 – brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek
– w sezonie 2006/2007 – brązowy medal Mistrzostw Polski Dziewczynek
– awans do I ligi Kobiet uzyskany w sezonie 2012/2013
– Wicemistrzostwo I ligi Kobiet 2015/2016
– awans PGNiG Superliga Kobiet sezon 2016/2017

Dwa razy w roku wyjeżdżamy na obozy sportowe /letnie i zimowe/, bierzemy udział w wielu turniejach na terenie całego kraju a także za granicą. Utrzymujemy przyjacielskie kontakty z niemieckim klubem TV Borken. Nasze zawodniczki trzykrotnie gościły u swoich koleżanek na wielkim międzynarodowym turnieju, a dziewczęta z Borken raz gościły w Kobierzycach. Byliśmy również we Włoszech na jednym z największych na świecie Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Teramo.

Klub finansowany jest przez Urząd Gminy Kobierzyce oraz przez drobnych darczyńców i rodziców
Niestety całkowity koszt realizacji zadań klubowych przy tak wielu zespołach przekracza jednak dofinansowanie z Gminy Kobierzyce.
To między innymi dzięki sukcesom szczypiornistek w Kobierzycach powstała piękna hala sportowo-widowiskowa, które jest areną dla treningów i meczów piłkarek Klubu Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce.

Po dwóch latach występów w II lidze zespół seniorek awansował na zaplecze PGNiG Superligi Kobiet.
W pierwszym sezonie w I lidze drużyna KPR-u stała się rewelacją rozgrywek i zajęła 3 miejsce w 12-zespołowej lidze.
Znakomita postawa zespołu z Kobierzyc nie przechodzi bez echa, w tygodniku sportu dolnośląskiego Słowo Sportowe i na portalu „Sportowe Fakty” doceniany jest postęp sportowy.

Sportowy postęp powoduje, że na trybuny ściąga coraz więcej kibiców, nie tylko z Kobierzyc, ale i z okolicznych miejscowości, w tym także z Wrocławia.

Sezon 2015/2016 nasza drużyna seniorek zostaje vice mistrzem I Ligi i jednocześnie awansuje do PGNiG Superligi Kobiet.

Komentarze są wyłączone.