Miedziowe lepsze po raz drugi

W środę, 15 sierpnia, kobierzyczanki rozegrały kolejny sparing, drugi już z kolei z wicemistrzyniami kraju, Zagłębiem Lubin. Spotkanie zostało rozegrane w hali SP 14 w Lubinie.

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 27:24 (13:11)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Kuźmicka – Matieli 2, Grzyb 5, Pielesz 6, Ważna 1, Górna 2, Buklarewicz 4, Hartman 1, Belmas 3, Jochymek, Wasiak, Trawczyńska 3, Priolli.

KPR: Ciesiółka, Słota – Jakubowska 2, Skalska 1, Mączka 9, Wesołowska, Kaźmierska, Wiertelak 1, Mokrzka 2, Walczak 1, Koprowska 1, Kucharska 3, Dąbrowska 4, Michalak.

 

Puchar jedzie do Kobierzyc!

4/4!
Mamy to! Przed Wami zdobywczynie Pucharu Prezydenta Elbląga!
W dzisiejszych meczach pokonaliśmy GTPR Gdynię 30-17 i Energę AZS Koszalin 25-20, zajmując tym samym pierwsze miejsce!

Brawo dziewczyny, brawo pani Trener! 💪

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Mariola Wiertelak! Gratulacje!

 

GTPR Gdynia – KPR Gminy Kobierzyce 17:30 (8:18)

KPR: Ciesiółka, Słota – Jakubowska 2, Skalska 3, Mączka 4, Mokrzka 1, Wesołowska 4, Kaźmierska 5, Wiertelak 7, Kozioł, Walczak 1, Dąbrowska, Michalak 2, Koprowska, Kuriata 1, Kucharska.

Energa AZS Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce 20:25 (6:11)
KPR: Ciesiółka, Słota – Jakubowska 3, Skalska 4, Mączka 4, Mokrzka 1, Wesołowska 3, Kaźmierska 1, Wiertelak 4, Kozioł 3, Walczak, Dąbrowska 2, Michalak, Koprowska, Kuriata, Kucharska.

O wszystkich spotkaniach przeczytacie na https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/770796/turniej-w-elblagu-niepokonany-kpr-gminy-kobierzyce-z-pucharem-mks-perla-lublin-n lub stronie gospodyń, EKS Start Elbląg.

 

Pół planu wykonane – relacja z pierwszego dnia turnieju w Elblągu

2/4!
Raport z Elbląga: wygrywamy oba spotkania! Najpierw dziewczyny pokonały obecne Mistrzynie Polski, MKS Perłę Lublin 25-25 (13-13, k. 8-7), a następnie gospodynie, EKS Start Elbląg 33-26!
Jutro powalczymy z GTPR Gdynia (g.11:30) i Energą AZS Koszalin (g.14:30).
Niełatwe granie, brawo KPR! 😈

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin 25:25 (13:13) k. 8:7

KPR
: Ciesiółka 1, Słota – Jakubowska 2, Skalska 2, Mączka 3, Mokrzka 2, Wesołowska 2, Kaźmierska, Wiertelak 5, Kozioł, Walczak, Dąbrowska, Michalak 4, Koprowska 4, Kuriata, Kucharska.

EKS Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce 26:33 (16:15) 

KPR: Ciesiółka, Słota – Jakubowska 6, Skalska 3, Mączka 9, Mokrzka, Wesołowska 3, Kaźmierska 2, Wiertelak 4, Kozioł 3, Walczak, Dąbrowska 1, Michalak, Koprowska 2, Kuriata, Kucharska.

Wyjazd na turniej do Elbląga

Już w piątek rozpoczyna się Turniej piłki ręcznej kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga, w którym weźmiemy udział. Będzie to doskonała okazja do rozegrania spotkań kontrolnych, zmierzymy się z Mistrzem Polski, MKS Perłą Lublin, AZS-em Koszalin, GTPR-em Gdynia i gospodyniamy, Startem Elbląg.

Więcej informacji, w tym terminarz gier znajdziecie w wydarzeniu. O wszelkich transmisjach będziemy informować, zapraszamy do kibicowania!

TERMINARZ GIER:
10.08.2018 (piątek)
godz. 12:30 MKS Perła Lublin – GTPR Gdynia
godz. 14:15 ENERGA AZS Koszalin – EKS START Elbląg
godz. 16:00 KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin
godz. 17:45 GTPR Gdynia – ENERGA AZS Koszalin
godz. 19:30 EKS START Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce

11.08.2018 (sobota)
godz. 10:00 MKS Perła Lublin – ENERGA AZS Koszalin
godz. 11:30 GTPR Gdynia – KPR Gminy Kobierzyce
godz. 13:00 MKS Perła Lublin – EKS START Elbląg
godz. 14:30 ENERGA AZS Koszalin – KPR GMINY Kobierzyce
godz. 16:00 GTPR Gdynia – EKS START Elbląg
godz. 17:30 ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

Zwycięski zespół otrzyma puchar ufundowany przez organizatora, pozostałe zespoły pamiątkowe dyplomy.
Najlepsza zawodniczka, bramkarka oraz królowa strzelczyń otrzymają nagrody rzeczowe.

źródło, link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/212207749482361/

Podsumowanie turnieju sparingowego

W sobotę, 4 sierpnia, w kobierzyckiej hali odbył się turniej sparingowy. Udział w nim wzięły trzy zespoły – MKS Zagłębie Lubin, KPR Ruch Chorzów oraz gospodynie, KPR Kobierzyce.

Wyniki spotkań:

KPR Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin 23-25 (12-15)

MKS Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 28-24 (14-15)

KPR Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów 40-19 (21-7)

 

 

Zdj. Tomasz Zacharow

Zapraszamy na turniej sparingowy!

Czas na kolejny etap przygotowań do sezonu PGNiG Superligi, która startuje już za miesiąc! W sobotę, 4 sierpnia, w kobierzyckiej hali rozegrane zostaną mecze sparingowe z udziałem KPR-u Ruch Chorzów oraz Metraco Zagłębia Lubin.

g. 10 KPR Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin S.A.
g. 14 KPR Ruch Chorzów – Metraco Zagłębie Lubin
g. 17 KPR Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów

Jeśli nie możecie doczekać się ligi i już tęsknicie za piłką ręczną w najlepszym kobiecym wydaniu to zapraszamy! Do zobaczenia!

Podsumowanie obozu przygotowawczego

Czas podsumować obóz przygotowawczy w pięknym Pałac Wojanów. Zawodniczki szlifowały kondycję i taktyczne niespodzianki na nowy sezon: „Przede wszystkim objętościowo pracowałyśmy tutaj bardzo dużo. Miałyśmy trzy treningi dziennie, do tego dochodziła praca z trenerem mentalnym. Wszystkie dni były bardzo szczegółowo
zaplanowane. Skupiłyśmy się głównie na pracy biegowej i siłowej. To był idealny moment, aby zintegrować cały zespół. Nowe dziewczyny muszą mieć czas, aby wkomponować się i zgrać z drużyną, a obóz jest do tego świetnym miejscem” – tak o wyjeździe mówiła trener Edyta Majdzińska.
Przed nami jeszcze dwa turnieje sparringowe, które będziemy relacjonować, a potem czas na zmagania w Superlidze!

Dziękujemy Pałac Wojanów – oficjalnemu Partnerowi Sezonu Przygotowawczego KPR Gminy Kobierzyce za niezwykłą gościnę, pomoc i pełen profesjonalizm! Polecamy to miejsce wszystkim!

Mistrzostwa Świata zakończone

Zakończyły się Mistrzostwa Świata w piłce recznej plażowej w Kazaniu. Reprezentacja Polski uległa w ostatnim meczu Dunkom i ostatecznie zajęła szóste miejsce. Złote medale wywalczyły Greczynki pokonując w finale Norweżki.
To znakomity wynik, a cieszy tym bardziej, że niezwykle istotna rolę w drużynie odgrywały Kinga (szóste miejsce w klasyfikacji strzelczyć) i Magda (szósta lokata w zestawieniu bramkarek).
Brawo dziewczyny, brawo Polska! 💪

Zdj. Piłka Ręczna Plażowa

O piąte miejsce z Dunkami

Reprezentacja przegrała dzisiaj mecz ćwierćfinałowy z Norwegią 1:2, która ostatecznie zagra w finale MŚ w piłce ręcznej plażowej. Później w walce o dalsze miejsca dziewczyny pokonały Paragwaj i jutro powalczą o piatą lokatę z Dunkami. Spotkanie możecie śledzić na stronie https://www.handballrussia2018.com/live/.
Magda i Kinga pozdrawiają z gorącego Kazania i liczą na Wasze wsparcie! 💪

 

Mistrzostwa Świata Juniorek 2018 w Kielcach

한국 스포츠 팬 여러분들께 좋은소식이있습니다!

우리 한국 청소년대표 여자핸드볼팀이 월드컵에 출전하게 되었습니다.
핸드볼 월드컵은 폴란드 도시인 kielce에서 열립니다 http://handballpoland2018.pl/
월드컵은 다가오고 있습니다,첫개막을 여는게임은 8월7일에 시작합니다.
-청소년 여자대표팀은 4조에 있으며 프랑스,스페인,튀니지,카자흐스탄 그리고 몬테네그로와 같은 조입니다.

http://kprkobierzyce.pl/?lang=ko 핸드볼 클럽팀과 스폰서 궁전 Pałac Wojanów,는 폴란드와 대한민국 대표팀들이 8월에 있는 핸드볼 월드컵을 응원하는 모든 팬 여러분들을 환영합니다 !

핸드볼 월드컵에서 폴란드와 한국을 함께 응원합시다

Świetna wiadomość dla wszystkich kibiców ! Już 7-go sierpnia rozpoczęcie Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Juniorek w Kielcach. Wszystkich sympatyków handballu zapraszamy do trzymania kciuków za reprezentację Polski, a naszych koreańskich sąsiadów z gminy Kobierzyce do gorącego wsparcia reprezentacji Korei Południowej!