Derby dla Zagłębia

Środowe derby pomiędzy Kobierzycami i Lubin dostarczyły licznie zgromadzonym Kibicom mnóstwa emocji. Obie drużyny stworzyły świetnie widowisko, które trzymało w napięciu aż do ostatnich sekund. Ostatecznie punkty zgarnęły Miedziowe, które wygrały 24-21.

Wynik spotkania otworzyła była skrzydłowa reprezentacji Polski, Kinga Grzyb i to ona także wyprowadziła Zagłębie na prowadzenie 4-2 w 5. minucie. Podopieczne Bożeny Karkut miały jednak spory problem z zatrzymaniem Kingi Jakubowskiej – młoda zawodniczka w ciągu niecałych minut wpisała się na listę strzelczyń pięciokrotnie i to dzięki jej trafieniom KPR wypracował przewagę. Na 13-10 rzuciła Mariola Wiertelak i chwilowo mieliśmy mały impas strzelecki. Dopiero w końcówce pierwszej połowy Miedziowe dorzuciły dwa trafienia. Kobierzyczanki schodziły na przerwę z minimalną zaliczką.

Po zmianie stron obraz gry nieco się odmienił. Drużyna gości złapała wiatr w żagle, a pomiędzy słupkami bramki Zagłębia pojawiła się znakomita tego dnia Monika Wąż. W tej części bramki padały seriami – pierwszą zaliczyły Kobierzyce, wychodząc z 14-16 na 18-16. W 55. minucie był jeszcze remis, a zaraz potem Miedziowe ze stanu 20-20 wypracowały prowadzenie 20-24, i nie oddały go już do końca.

Spotkanie było znakomitą reklamą piłki ręcznej, nie tylko dzięki grze obu zespołów, ale także dopingowi Klubów Kibica, nieustannie zagrzewających do walki swoje zespoły. Atmosfera na trybunach była znakomita.

Najlepszą zawodniczką została wybrana bramkarka drużyny gości, Monika Wąż.

Medale zostały rozdane już przed tym meczem. Tytuł Mistrza obroniła Perła Lublin, srebro powędrowało właśnie do Lubina, a brąz zawiesiły na siły zawodniczki z Koszalina. Czwarte miejsce zajęła z kolei ekipa z Elbląga. Do końca sezonu pozostało zaledwie jedno spotkanie, które zadecyduje o końcowej lokacie podopiecznych Edyty Majdzińskiej.

Po końcowym gwizdku kwiaty i upominki otrzymały zawodniczki odchodzące z Klubu po sezonie.

KPR Gminy Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin 21:24 (13:12)

KPR: Ciesiółka – Jakubowska 11, Kucharska, Skalska 1, Wesołowska, Kaźmierska, Wiertelak 2, Walczak 2, Koprowska 2, Dąbrowska 2, Michalak 1.

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Kuźmicka – Grzyb 6, Hartman 2, Trawczyńska 1, Buklarewicz, Wasiak, Górna 3, Piechnik 2, Ważna 3, Matieli 4, Jochymek, Belmas 2, Pielesz 1, Milojević.