Osłabione Kobierki walczyły do końca

Kobierzyczanki, mimo sporego osłabienia, spowodowanego kontuzjami m.in. Kingi Jakubowskiej, postawiły się liderowi z Lubina. Po ambitnej walce przegrały w derbach 21-18.

Zagłębie było zdecydowanym faworytem tego spotkania i starało się pokazać. Twarda obrona pozwalała na wyprowadzanie szybkich kontrataków, co skutecznie wykorzystywała była już reprezentantka Polski, Kinga Grzyb. Kiedy swoją drugą bramkę zdobyła Klaudia Pielesz, gospodynie prowadziły 6-2. Ambitne kobierzyczanki nie składały broni. Na skrzydle dwoiła się i troiła Mariola Wiertelak, a grę w ataku prowadziła Beata Skalska. Kilka błędów własnych KPR-u i całkiem dobra dyspozycja Moniki Wąż między słupkami Miedziowych sprawiły, że po trzydziestu minutach wynik brzmiał 14-9.

Kto jednak zna zespół Edyty Majdzińskiej, ten wie, że łatwo on punktów nie oddaje. W drugiej połowie przyjezdne grały znacznie pewniej. Ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie Marta Dąbrowska, która z dziewięciu trafień swojej drużyny, była autorką aż pięciu. Z dobrej strony pokazała się też Martyna Michalak. Brakło jednak czasu na odrobienie strat. Ostatecznie mecz zakończył się rezulatem 21-18 dla miejscowych.

Dzięki wygranej lubinianki utrzymają fotel lidera. KPR jest za to pewien gry w grupie mistrzowskiej. Za tydzień zmierzy się u siebie w kolejnych derbach z imiennikiem z Jeleniej Góry. Mecz odbędzie się w sobotę, 16 marca, o godz. 17. Zapraszamy!

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 21:18 (14:9)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb (5), Hartman, Trawczyńska, Buklarewicz (4), Wasiak, Górna (1), Rosińska, Piechnik, Ważna (3), Machado (2), Jochymek, Belmas (2), Pielesz (3), Milojević (1).

KPR: Ciesiółka, Lis – Kucharska, Skalska (1), Wesołowska, Kaźmierska, Kuriata, Ilnicka, Wiertelak (4), Kozioł, Walczak (1), Koprowska (3), Dąbrowska (7), Michalak (2).