Hit kolejki w Kobierzycach!

Kibice zgromadzeni w sobotnie popołudnie w kobierzyckiej hali będą świadkami bardzo ciekawego widowiska – w siedemnastej serii spotkań staną naprzeciw siebie czwarta i trzecia drużyna ligi.

Na Dolny Śląsk przyjedzie Energa AZS Koszalin, zajmująca obecnie trzecią pozycję. Akademiczki mają na swoim koncie tyle samo punktów, co Perła Lublin, z którą przegrały w poprzedniej kolejce na własnym parkiecie 16-30. Istotnym faktem jest nieobecność Romany Roszak, która spodziewa się dziecka. W tym momencie najskuteczniejszymi w ekipie przyjezdnych są Monika Michałów, Tamara Smbatian oraz Hanna Rycharska.

Kobierzyczanki mają za sobą dwa zwycięstwa – najpierw pokonały Ruch Chorzów,  a tydzień temu rozprawiły się z Kościerzyną, wygrywając po dobrej końcówce 33-28. W przypadku sobotniego zwycięstwa zbliżą się do ligowego podium na dwa punkty. W klasyfikacji strzelczyń najwyżej znajdują się Mariola Wiertelak, Kinga Jakubowska oraz Beata Skalska. Szkoleniowiec KPR-u, Edyta Majdzińska nie będzie mogła skorzystać z kontuzjowanych Anny Mączki i Magdaleny Słoty. Do zespołu dołączyła jednak mloda bramkarka, Marcelina Lis, do tej pory reprezentująca barwy Chojeńskiego Klubu Sportowego.

W pierwszej rundzie lepsze okazały się koszalinianki, po sześćdziesięciu minutach prowadząc 33-28, a dwanaście bramek rzuciła wówczas wspomniana wcześniej Roszak.

Obie drużyny potrzebują tego zwycięstwa, dlatego czeka nas zacięty pojedynek.  Bądźcie z nami i pomóżcie nam zdobyć trzy punkty!