Piotrków zdobyty – mamy awans

Środowy mecz w Piotrkowie był zdecydowanie najciekawszym starciem w 1/8 Pucharu Polski.  Ostatecznie, po wyrównanym pojedynku, awans do ćwierćfinału wywalczył zespół z Dolnego Śląska, wygrywając 26-30.

Wynik spotkania otworzyła Karolina Mokrzka, a chwilę później, za sprawą bezwzględnej w kontratakach Marioli Wiertelak, KPR prowadził już 2-4. Wówczas gospodynie odrzuciły pięć bramek. Szala zwycięstwa przechylała się na jedną i drugą stronę, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi większej niż dwa trafienia. Skuteczna była Dąbrowska, wśród piotrkowianek wyróżniała się Senderkiewicz i to ostatecznie jej zespół był po trzydziestu minutach w lepszej sytuacji (15-14).

Na początku drugiej połowy to także Piotrcovia prezentowała się lepiej, jednak po niewykorzystanym przez Martynę Michalak rzucie karnym, kobierzyczanki złapały wiatr w żagle. Wciąż popełniały sporo błędów, jednak gra była dużo bardziej uporządkowana. Znakomite wejście zaliczyła Beata Skalska i to jej trafienie wyprowadziło Kobierki na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. Przyjezdne zachowały zimną krew i zwyciężyły 26-30, co jest równoznaczne z awansem do ćwierćfinału.

Pozostałe wyniki:

1. Energa AZS Koszalin – Korona Handball Kielce 36-19

2. UKS Varsovia Warszawa – UKS PCM Kościerzyna 19-22

3. MKS AZS UMCS Lublin – EKS Start Elbląg 14-31

4. KPR Jelenia Góra – KPR Ruch Chorzów 22-20

Teraz do gry włączają się medalistki z zeszłego roku – Metraco Zagłębie Lubin, MKS Perła Lublin oraz SPR Pogoń Szczecin. Mecze zaplanowano na 13 lutego.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Gminy Kobierzyce 26:30 (15:14)

Piotrcovia: Kolasińska, Opelt, Sarnecka – Osuch, Klonowska 2, Senderkiewicz 6, Wasilewska 3, Ciura 2, Cygan 4, Ivanović 3, Belmas 4, Despodovska 2, Gajewska, Małecka.

KPR: Ciesiółka, Słota – Jakubowska 3, Kucharska 3, Skalska 5, Wesołowska 1, Kaźmierska 1, Wiertelak 4, Kozioł, Mokrzka 2, Walczak, Koprowska 3, Dąbrowska 6, Michalak 2.