Wygrana na Śląsku – mamy awans do kolejnej rundy Pucharu Polski!

W czasie bardzo długiej przerwy w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet rozegrane zostały mecze 1/16 Pucharu Polski. Podopieczne Edyty Majdzińskiej trafiły w losowaniu na pierwszoligową Sośnicę Gliwice i po zdecydowanym zwycięstwie zameldowały się w kolejnej rundzie.

Przyjezdne rozpoczęły spotkanie bardzo mocno, gdyż zaledwie po siedmiu minutach prowadziły już 1-7. W bramce świetnie spisywała się Monika Ciesiółka, która zatrzymała z rzutu karnego najskuteczniejszą zawodniczkę przeciwniczek, Aleksandrę Abramowicz. Dobrze funkcjonowała również obrona, co na trafienia z kontrataków przekładała Mariola Wiertelak. Wynik pierwszej połowy na 7-14 ustaliła Monika Koprowska.

Po zmianie stron KPR próbował i ćwiczył różne ustawienia taktyczne, równocześnie kontrolując przebieg spotkania. Między słupkami pojawiła się Magda Słota, kilkukrotnie asystując Monice Kaźmierskiej w szybkich atakach. Druzyna gości systematycznie podwyższała prowadzenie, ostatecznie wygrywając 18-32.

W kolejnej rundzie kobierzyczanki zmierzą się na wyjeździe z Piotrcovią. Spotkanie zaplanowano na 16 stycznia.

SPR Sośnica Gliwice – KPR Kobierzyce 18-32 (7-14)

SPR: Wróbel, Pachołek, Walentyńska, Walus (4), Lesik (1), Kostrzewska (3), Zizulewska, Krzymińska, Frątczak (1), Abramowicz (7), Wyrzychowska (2), Golec

KPR: Słota, Ciesiółka – Kucharska (4), Mączka (1), Wesołowska (3), Kaźmierska (3), Kuriata, Wiertelak (7), Mokrzka (4), Walczak, Koprowska (6), Dąbrowska (2), Michalak (2).