Szczęśliwa siódemka – KPR II wciąż bez porażki

Siódemka przyniosła kobierzyczankom szczęście – w kolejnym meczu w rozgrywkach II ligi pokonały w Kępnie tamtejszą Polonię 25-30 i pozostają niepokonanym liderem grupy wielkopolskiej.

KPR był zdecydowanym faworytem, gdyż przed spotkaniem Polonia znajdowała się w dolnej części tabeli. Początek był jednak wyrównany – po niespełna kwadransie na tablicy widniał remis po 6. Wówczas przyjezdne podkręciły tempo i po serii sześciu trafień wyszły na prowadzenie 6-12. Bardzo dobrze spisywały się bramkarki – zarówno Dominika Kucharska, jak i Kamila Staszewska. Do przerwy 12-16.

Druga połowa wygląda podobnie do pierwszych trzydziestu minut. Kobierzyczanki często wypracowywały sytuację rzutowe, ale miały problem że skutecznością. Gospodynie natomiast doskonale współpracowały z kołem – Karolina Trepner trafiła aż dziesięć razy, dzięki czemu została najskuteczniejszą zawodniczką swojej drużyny. Mecz był zdecydowanie pod kontrolą podopiecznych Grażyny Janczak oraz Mariusza Łyszczyńskiego i ostatecznie zakończył się zwycięstwem 25-30.

Kobierzyczanki są pierwsze w swojej grupie, nad drugą Energą mają trzy punkty przewagi. W kolejnym spotkaniu zmierzą się ze Spartą Gubin.

KKS Polonia Kępno – KPR II Kobierzyce 25-30 (12-16)

KKS: Trepner (10), Czarczyńska (1), Noculak, Walczak (2), Feja(1), Skowrońska (4), Kukotko (3), Staniszewska,  Duchnik, Marek, Środecka (1), Orzechowska (1), Kukuła (2), Fras, Walczak-Hadryś, Jokiel

KPR: Kucharska, Staszewska, Trawińska – Brzoza, Ilnicka (7), Bej, Drozdowska (2), Mikoś, Kozioł (7), Barańska (1), Kuriata (8), Wyszyńka (1), Siekańska, Janecka (4).